Gå til hovedindhold

Design for the people Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm

Design for the peopleLamperEAN: 5701581397286
Pris fra 1.295 krtil 1.332 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (3% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.170 kr 1. maj

Sammenlign priser på Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1295 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Strap gulvlampe, hvid
-28%1.295 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strap gulvlampe, hvid billede

Produktinformation

Design for the people Strap gulvlampe, hvid - designet af Bjørn + Balle Gulvlampen Strap kombinerer metal og læder i en moderne nordisk stil. Strap-serien har fået navn efter de iøjnefaldende remme, der tilføjer varme og noget råt til lampen. Designet bal...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Design For The People
Farve: Hvid
EAN: 5701581397286
Varenr.: 46234001
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dftp Strap gulvlampe, hvid
1.295 kr
Til butik
Dftp Strap gulvlampe, hvid billede

Produktinformation

Elegant gulvlampe med nordisk stil og justerbart design Oplev den perfekte kombination af klassisk og moderne design med Nordlux Strap gulvlampe fra designerne Bjørn + Balle. Denne gulvlampe er skabt med en let, nordisk æstetik, der bringer både varme og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lampetyper
Farve: Hvid
EAN: 5701581397286
Varenr.: 4244397287
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm
-26%1.332 kr
Før 1.800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm billede

Produktinformation

Gulvlampe Strap i metal med læderrem – skandinavisk design møder alsidig elegance Den gulvlampe Strap forener minimalistisk skandinavisk design med materialer af høj kvalitet som metal og læder. Det klare formsprog og den diskrete farve i hvid gør den til et tidløst blikfang, der harmonerer med forskellige boligområder som stuen, spisestuen eller soveværelset. Det elegante læderbånd, der fås i to farvevarianter (sort og beige), giver gulvlampen et individuelt præg og understreger forbindelsen mellem funktionalitet og æstetik. Gulvlampe Strap er designet af de anerkendte designere Christian Bjørn og Rune Balle og overbeviser med sit gennemtænkte design og alsidighed. Kombinationen af højkvalitetsmaterialer og skandinavisk stil gør den til en ideel ledsager til en stilfuld og indbydende atmosfære.

Produktspecifikationer

Kategori: Gulvlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 46234001
EAN: 5701581397286
Varenr.: 7005070

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.295 kr1.295 krKøb
2LampeGuru.dk1.295 kr1.295 krKøb
3Lampemesteren DK1.332 kr1.332 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm i 159 dage. Laveste pris i perioden er 1.029 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 1.332 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.175 kr.

Den nuværende pris på 1.295 kr er 10% over normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Strap gulvlampe White DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.295 kr37 kr (3%)
2. maj 20261.332 kr162 kr (14%)
1. maj 20261.170 kr162 kr (12%)
14. mar. 20261.332 kr72 kr (6%)
12. mar. 20261.260 kr90 kr (8%)
20. feb. 20261.170 kr71 kr (6%)
18. feb. 20261.099 kr71 kr (6%)
17. feb. 20261.170 kr71 kr (6%)
15. feb. 20261.099 kr21 kr (2%)
12. feb. 20261.120 kr21 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret