Gå til hovedindhold

Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium

TrangiaFriluftsliv0,9L kapacitetCamping og outdoorEAN: 7315082003249

Trangia 324 kaffekande med 0,9L kapacitet i holdbart aluminium. Designet til camping og outdoor aktiviteter med pålidelig Trangia kvalitet. Læs mere

Pris fra 129 krtil 219 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 118 kr 15. maj

Sammenlign priser på Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Trangia Vandkedel 0.9L
129 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Trangia Kedel 0,9 Liter
159,95 kr
Til butik
Gå til Sportdres Fiskegrej.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Trangia Kedel 324 0,9L Aluminium
169 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Trangia Kedel 25 0,9l
169 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Kedel 324
170 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Kedel 324
170 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium
-9%199 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium
-8%219 kr
Før 239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK129 kr129 krKøb
2Pro Outdoor159,95 kr159,95 krKøb
3Sportdres Fiskegrej.dk169 kr169 krKøb
4Friluftsland.dk169 kr169 krKøb
5Outmore.dk170 kr170 krKøb
6MAXiPRO170 kr170 krKøb
7Boligcenter DK199 kr199 krKøb
8Vivas DK219 kr298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Trangia 324 kaffekande

Trangia

Trangia 324 kaffekande med 0,9L kapacitet i holdbart aluminium. Designet til camping og outdoor aktiviteter med pålidelig Trangia kvalitet.

• trangia kaffe
• camping kaffekande
• aluminium kaffekande
• outdoor kaffe
• trangia 324
• stormkoger tilbehør
• Camping og outdoor
• 0,9L kapacitet

Beskrivelse

Trangia 324 kaffekande er en klassisk campingkaffekande fra den svenske kvalitetsproducent Trangia. Fremstillet i holdbart aluminium med en kapacitet på 0,9 liter, hvilket gør den ideal til 2-4 personer. Kaffekanden er designet til at fungere perfekt sammen med Trangia's stormkogere og andre campingudstyr. Den lette konstruktion og kompakte design gør den nem at pakke og transportere på ture. Aluminiumsmaterialet sikrer hurtig og jævn varmefordeling for optimal kaffebryning. Som del af Trangia's Series 2 system passer den perfekt sammen med andre Trangia produkter. Perfekt til campingture, vandreture og andre outdoor aktiviteter hvor pålidelig kvalitet er vigtig.

Specifikationer

serie:Trangia Series 2
vægt:ca. 250 gram
højde:ca. 110 mm
diameter:ca. 125 mm
kapacitet:0,9 liter
materiale:aluminium
anvendelse:camping og outdoor
kompatibilitet:Trangia stormkogere

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget kaffe kan kanden lave?

Med en kapacitet på 0,9 liter kan kanden lave kaffe til 2-4 personer afhængig af koppestørrelse.

Er kanden kompatibel med alle Trangia kogere?

Ja, som del af Series 2 systemet passer den perfekt sammen med alle Trangia stormkogere og andet tilbehør.

Hvor meget vejer kaffekanden?

Kanden vejer cirka 250 gram takket være den lette aluminiumskonstruktion, hvilket gør den ideel til pakket transport.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium

PriceData har fulgt prisen på Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium i 149 dage. Laveste pris i perioden er 118 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 138 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Stormkedel 0,9 l - Trangia camping kedel, aluminium de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026129 kr3 kr (2%)
27. maj 2026126 kr3 kr (2%)
21. maj 2026129 kr7 kr (6%)
18. maj 2026122 kr4 kr (3%)
15. maj 2026118 kr11 kr (9%)
14. maj 2026129 kr3 kr (2%)
13. maj 2026126 kr3 kr (2%)
9. maj 2026129 kr3 kr (2%)
5. maj 2026126 kr3 kr (2%)
1. maj 2026129 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret