Gå til hovedindhold

ABB Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit

ABBInstallationsmaterielEAN: 6438199003290
Pris fra 149 krtil 199 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB Impressivo dobbelt schuko stikkontakt, antracit
149 kr
Til butik
ABB Impressivo dobbelt schuko stikkontakt, antracit billede

Produktinformation

Dobbelt stikkontakt i antracit til moderne hjem En dobbelt stikkontakt i antracit fra ABB Impressivo-serien er et sikkert valg, når du ønsker en smuk og funktionel løsning til hjemmets elinstallationer. Her får du en påbygningsmodel, der kombinerer et tid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: El-installationer
Farve: anthracite
Størrelse: 85x110x42 mm
EAN: 6438199003290
Varenr.: 2117003299
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
ABB Impressivo dobbelt schuko stikkontakt, antracit
170 kr
Til butik
ABB Impressivo dobbelt schuko stikkontakt, antracit billede

Produktinformation

Dobbelt stikkontakt til påbygning i antracit nem installation Her får du en dobbelt stikkontakt i antracit, der er klar til påbygning. Den er velegnet til både køkken, bryggers og værksted, hvor du har brug for ekstra strømudtag. Stikkontakten har Schuko...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Installationsmateriel
Farve: anthracite
Størrelse: 85x110x42 mm
EAN: 6438199003290
Varenr.: 2117003299
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ABB UDVENDIG DOBBELT STIKKONTAKT ANTR
170,75 kr
Til butik
ABB UDVENDIG DOBBELT STIKKONTAKT ANTR billede

Produktinformation

Stikkontakt med 2 udtag med børnesikring/pillesikring og mulighed for tilslutning af brugsgenstande op til 16A (1 fase). Stikkontakten har Schuko/sidejord der sikrer perfekt overførelse af jordforbindelsen ved tilslutning af fx brødristere, køleskabe, opv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Sikringer & Afbrydere
EAN: 6438199003290
Varenr.: 15845200200015
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit
181 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Impressivo dobbelt schuko stikkontakt, antracit
189 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB Impressivo dobbelt schuko stikkontakt, antracit
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK149 kr149 krKøb
2LavprisEl170 kr170 krKøb
3EL-GROSSISTEN170,75 kr170,75 krKøb
4WATTOO.DK181 kr181 krKøb
5LavprisVVS189 kr189 krKøb
6Greenline199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit

PriceData har fulgt prisen på Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit i 160 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 188,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 171 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Stikkontakt Schuko dobbelt, komplet udvendig 16A, antracit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026149 kr10 kr (6%)
16. maj 2026159 kr10 kr (7%)
29. apr. 2026149 kr32 kr (18%)
3. apr. 2026181 kr3 kr (2%)
1. apr. 2026178 kr10,75 kr (6%)
31. mar. 2026188,75 kr10,75 kr (6%)
15. mar. 2026178 kr10,75 kr (6%)
14. mar. 2026188,75 kr10,75 kr (6%)
22. feb. 2026178 kr29 kr (19%)
21. feb. 2026149 kr39,75 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret