Gå til hovedindhold

Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm

StihlEAN: 0795711250966
Pris fra 124 krtil 265 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 141 kr (53% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 124 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Stihl 36210000060 reservekæde til sav 76,2 / 8 mm (3 / 8")
124 kr
Til butik
Stihl 36210000060 reservekæde til sav 76,2 / 8 mm (3 / 8") billede

Produktinformation

Stihl 36210000060. Mærke kompatibilitet: Stihl, Kæde, deling: 76,2 / 8 mm (3 / 8"), Kæde, mål: 1,6 mm. Længde: 400 mm

Produktspecifikationer

Mærke: STIHL
Artikel nr.: 36210000060
EAN: 0795711250966
Varenr.: 1001793357
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Stihl 36210000060 reservekæde til sav 76,2 / 8 mm (3 / 8)
179 kr
Til butik
Stihl 36210000060 reservekæde til sav 76,2 / 8 mm (3 / 8) billede

Produktinformation

Opgrader din sav med Stihl 36210000060 reservedelel til sav 762 8 mm 3/8. Dette højkvalitets reservedele sikrer, at din sav fungerer optimalt og effektivt, så du kan få arbejdet gjort hurtigt og sikkert. Med varenummer 0795711250966 er denne del designet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: STIHL
Kategori: skal sorteres
EAN: 0795711250966
Varenr.: 91426
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm
199 kr
Til butik
Gå til Almas Park & Fritid
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Savkæde 3/8" - 1.6 mm 60 led
265 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK124 kr124 krKøb
2Ultrashop179 kr179 krKøb
3CS MEGASTORE DK199 kr238 krKøb
4Almas Park & Fritid265 kr265 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm

PriceData har fulgt prisen på Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 265 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 200 kr.

Den nuværende pris på 124 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 34% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Stihl 36210000060, Stihl, 76,2 / 8 mm (3 / 8), 1,6 mm, 400 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026124 kr1 kr (1%)
22. maj 2026125 kr1 kr (1%)
20. maj 2026124 kr14 kr (10%)
9. maj 2026138 kr51 kr (27%)
7. maj 2026189 kr51 kr (37%)
25. apr. 2026138 kr41 kr (23%)
24. apr. 2026179 kr86 kr (32%)
23. apr. 2026265 kr86 kr (48%)
17. apr. 2026179 kr50 kr (39%)
29. mar. 2026129 kr50 kr (28%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret