Gå til hovedindhold

Altech Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m²

AltechEludstyrPlan designOpvarmning af hjemmetEAN: 8698284305465

Stelrad Compact Planar T22 radiator med dobbeltplade og konvektorer. Perfekt til 20 m² rum med 1325W ydelse og moderne plan design med lukkede gavle. Læs mere

Pris fra 2.599 krtil 3.805 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.206 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.439 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m² og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2599 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Stelrad Compact Planar T22 radiator 50x150 cm, 20 m²
2.599 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
P4 plan radiator 22 - 500 x 1500 mm. RAL 9016. Hvid
2.621 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Altech P4 plan radiator 22 - 500 x 1500 mm, RAL 9016, Hvid
3.383 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m²
3.805 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS2.599 kr2.599 krKøb
2Elvvs.dk2.621 kr2.621 krKøb
3Proshop DK3.383 kr3.383 krKøb
4BilligVVS DK3.805 kr3.805 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Stelrad Compact Planar T22 radiator 50x150 cm

Altech

Stelrad Compact Planar T22 radiator med dobbeltplade og konvektorer. Perfekt til 20 m² rum med 1325W ydelse og moderne plan design med lukkede gavle.

• radiator
• varme
• stelrad radiator
• plan radiator
• dobbeltplade
• T22
• varmesystem
• Opvarmning af hjemmet
• Plan design

Beskrivelse

Stelrad Compact Planar T22 radiator er en moderne dobbeltplade radiator med to konvektionslameller, designet til 20 m² rum. Radiatoren har en elegant plan front med toprist og lukkede gavle, som gør den let at rengøre. Med en ydelse på 1325W ved 70/40°C og maksimal ydelse på 2117W ved 75/65°C leverer den effektiv varme til hjemmet. Radiatoren har fire 1/2" anboringer og leveres komplet med vægbæringer, prop, luftskrue, toprist og sidepaneler. Den hvide RAL 9016 finish passer perfekt ind i moderne indretning og er ideel til både nybyg og renovering.

Specifikationer

type:T22 dobbeltplade
farve:Hvid RAL 9016
vægt:45 kg
materiale:Stål
montering:Vægmontering
anboringer:4 x 1/2 tommer
størrelse:500 x 1500 x 102 mm
konvektorer:2 stk
ydelse_60_30:852 W
ydelse_60_40:1083 W
ydelse_70_40:1325 W
ydelse_75_65:2117 W
dækningsareal:20 m²

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken ydelse har radiatoren?

Radiatoren yder 1325W ved standardtemperatur 70/40°C og op til 2117W ved højere temperaturer 75/65°C.

Hvad følger med ved køb?

Radiatoren leveres komplet med vægbæringer, prop, luftskrue, toprist og sidepaneler. Ventil og termostat skal købes separat.

Hvor stort rum kan den varme?

Radiatoren er beregnet til rum på ca. 20 m² baseret på standardisolering og 55W pr. m².

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m²

PriceData har fulgt prisen på Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m² i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.361 kr (registreret d. 27. december 2025), højeste er 2.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.565 kr.

Den nuværende pris på 2.599 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Stelrad Compact Planar dobbeltplade radiator 50x150 cm, 20 m² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.599 kr22 kr (1%)
29. maj 20262.621 kr1 kr (0%)
28. maj 20262.622 kr153 kr (6%)
25. maj 20262.469 kr530 kr (18%)
24. maj 20262.999 kr529 kr (21%)
23. maj 20262.470 kr1 kr (0%)
21. maj 20262.469 kr29 kr (1%)
6. maj 20262.440 kr559 kr (19%)
5. maj 20262.999 kr559 kr (23%)
24. apr. 20262.440 kr559 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret