Gå til hovedindhold

Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20%

VikanLegetøj4 specialbørsterBilvask og bilplejeEAN: 5705022030299

Vikan Transport System Start Pakke med 4 specialbørster og teleskopskaft med on/off vandregulering. Perfekt til grundig og skånsom bilvask. Læs mere

Pris fra 525 krtil 1.138 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 613 kr (54% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20% og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 525 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Vikan Transportsystem Startpakke Med On/Off Hane
525 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VIKAN TRANSPORT SYSTEM START PAKKE.
742,56 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20%
-20%755,3 kr
Før 944,13 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dækbutikken - Dæk og Fælge
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Vikan vaskesortiment m. on/off funktion til vand
949,95 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Startpakke, Vikan, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm med on/off funktion til vand
1.138 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20% koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20% koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Specialbutikken525 kr525 krKøb
2EL-GROSSISTEN742,56 kr742,56 krKøb
3Sikkerhedsgiganten755,3 kr755,3 krKøb
4Dækbutikken - Dæk og Fælge949,95 kr949,95 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.138 kr1.337 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Vikan Transport System Start Pakke

Vikan

Vikan Transport System Start Pakke med 4 specialbørster og teleskopskaft med on/off vandregulering. Perfekt til grundig og skånsom bilvask.

• bilvaskeudstyr
• autobørster
• vikan børster
• bilplejesæt
• vaskesæt bil
• teleskopbørste
• Bilvask og bilpleje
• 4 specialbørster

Beskrivelse

Vikan Transport System Start Pakke er en komplet løsning til professionel bilvask. Pakken indeholder 4 specialudviklede børster: autobørste med langt skaft og bløde/spaltede børstehår til karosseri, universel autobørste til små områder, autobørste med vandgennemløb (250 mm) til effektiv rengøring, og fælgbørste (65 mm) til svært tilgængelige steder på fælge. Teleskopskaftet (1060-1600 mm) har integreret vandgennemløb med on/off funktion og er kompatibelt med Gardena og Nito Click systemer. Børsterne har bløde filamenter og gummikanter der beskytter bilens overflade. Ideel til bilentusiaster og professionelle der ønsker grundig og skånsom rengøring.

Specifikationer

emballage:Gaveæske
fælgbørste:65 mm, sort, naturfilamenter
børste_typer:4 stk specialbørster
kompatibilitet:Gardena og Nito Click
vandgennemløb:Med on/off funktion
materiale_skaft:Aluminium
autobørste_skaft:Langt skaft, bløde/spaltede børstehår
universel_børste:Til små områder, 31 cm inkl. skaft
teleskopskaft_længde:1060-1600 mm
vandgennemløb_børste:250 mm, bløde/spaltede børstehår

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan teleskopskaftet tilsluttes min haveslange?

Ja, skaftet er kompatibelt med Gardena og Nito Click systemer, som er standard for danske haveslanger.

Er børsterne skånsomme mod bilens lak?

Ja, alle børster har bløde filamenter og gummikanter der beskytter bilens overflade mod ridser.

Hvad betyder on/off funktionen?

Du kan starte og stoppe vandstrømmen direkte på skaftet uden at gå til vandhanen - praktisk under vask.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20%

PriceData har fulgt prisen på Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20% i 149 dage. Laveste pris i perioden er 525 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 607,86 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 566 kr.

Den nuværende pris på 525 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20%. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Startpakke, Vikan, 132,5x18x10,5cm, sort, aluminium/polyester/PP, 106-160 cm | Kits | Kits | Spar20% de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026525 kr82,86 kr (14%)
29. maj 2026607,86 kr82,86 kr (16%)
20. maj 2026525 kr82,86 kr (14%)
19. maj 2026607,86 kr82,86 kr (16%)
13. maj 2026525 kr82,86 kr (14%)
11. maj 2026607,86 kr82,86 kr (16%)
15. apr. 2026525 kr82,86 kr (14%)
14. apr. 2026607,86 kr82,86 kr (16%)
18. mar. 2026525 kr82,86 kr (14%)
17. mar. 2026607,86 kr82,86 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret