Gå til hovedindhold

StarTech.com Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey

StarTech.comKablerEAN: 0065030904759
Pris fra 251 krtil 270 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 19 kr (7% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 251 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey
251 kr
Til butik
Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey billede

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Netkort
Farve: 2
Artikel nr.: 1GPD3-USB-C-ETHERNET
EAN: 0065030904759
Varenr.: 21838155
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1
251 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com Netværksadapter USB-C 3.2 Gen 1 1Gbps Kablet
270 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK251 kr290 krKøb
2Proshop DK251 kr290 krKøb
3CompuMail DK270 kr270 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey

PriceData har fulgt prisen på Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey i 172 dage. Laveste pris i perioden er 245 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 270 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 254 kr.

Den nuværende pris på 251 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Startech USB-C to Ethernet Adapter, NIC, 1Gbps - Netværksadapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 - space grey de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026251 kr4 kr (2%)
4. maj 2026255 kr3 kr (1%)
3. maj 2026258 kr1 kr (0%)
1. maj 2026259 kr7 kr (3%)
30. apr. 2026266 kr3 kr (1%)
29. apr. 2026263 kr3 kr (1%)
28. apr. 2026266 kr3 kr (1%)
22. apr. 2026263 kr5 kr (2%)
21. apr. 2026258 kr3 kr (1%)
20. apr. 2026261 kr10 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret