Gå til hovedindhold

StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB)

StarTech.comKablerEAN: 0065030854696
Pris fra 86 krtil 139 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 53 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 84 kr 16. apr.

Sammenlign priser på StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 86 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter Cable w/ UASP
86 kr
Til butik
StarTech.com USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter Cable w/ UASP billede

Produktinformation

USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter, External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB), Lagringskontrol, 2.5", SATA 6Gb/s, USB 3.0

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Controller
Artikel nr.: USB3S2SAT3CB
EAN: 0065030854696
Varenr.: 2453759
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB)
87 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
USB til SATA kabel 2,5" - StarTech.com USB 3.0 til SATA III adapter til SSD/HDD
119 kr
Til butik
USB til SATA kabel 2,5" - StarTech.com USB 3.0 til SATA III adapter til SSD/HDD billede

Produktinformation

StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB) - Lagringskontrol - 2.5" - SATA 6Gb/s - USB 3.0GenereltEnhedstype: Lagringskontrol - eksternHarddiskens formfaktorkompatibilitet: 2.5"Host Bus: USB 3.0Controller for lagringDataoverførselshastighed: 6 Gbit/sInterface: SATA 6Gb/sProcessor: ASMedia ASM1051EUnderstøttede enheder: Harddisk, solid state drevEkspansion / KonnektivitetInterface: 1 x SATA 6Gb/s - SATA kombiTilslutninger: 1 x USB 3.0 - 9 pin USB Type BDiverseMedfølgende ledninger: 1 x USB-kabel - eksternOverensstemmelsesstandarder: FCC, RoHSProgrammer / SystemkravOS nødvendig: LinuxApple MacOS XMicrosoft Windows Server 2008 R2Microsoft Windows Vista (32/64 bits)Microsoft Windows 7 (32/64 bits)Microsoft Windows XP (32/64 bits)Microsoft Windows Server 2003 (32/64-bits)Windows 8 (32/64 bit)Windows 8.1 (32/64 bProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 årMål og vægtBredde: 4.5 cmDybde: 50 cmHøjde: 1 cmVægt: 189 gMiljømæssige parametre...

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Controller kort
Vægt: 0.06g
EAN: 0065030854696
Varenr.: 1810225
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
StarTech.com SATA till USB-kabel med UASP
-47%121 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5 SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB
129 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
USB til SATA kabel 2,5" - StarTech.com USB 3.0 til SATA III adapter til SSD/HDD
139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK86 kr125 krKøb
2CompuMail DK87 kr87 krKøb
3Boligcenter DK119 kr119 krKøb
4Teknikproffset DK121 kr170 krKøb
5Ultrashop129 kr129 krKøb
6Vivas DK139 kr208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB)

PriceData har fulgt prisen på StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 82 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 85 kr.

Den nuværende pris på 86 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for StarTech.com SATA to USB Cable - USB 3.0 to 2.5" SATA III Hard Drive Adapter - External Converter for SSD/HDD Data Transfer (USB3S2SAT3CB) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202686 kr2 kr (2%)
16. apr. 202684 kr2 kr (2%)
15. apr. 202686 kr1 kr (1%)
21. mar. 202687 kr2 kr (2%)
11. mar. 202689 kr2 kr (2%)
17. feb. 202687 kr5 kr (6%)
20. dec. 202582 kr3 kr (4%)
9. dec. 202585 kr3 kr (4%)
8. dec. 202582 kr3 kr (4%)
7. dec. 202585 kr3 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret