Gå til hovedindhold

StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA

Pris fra 843 krtil 994 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 151 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 808 kr 24. mar.

Sammenlign priser på StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 843 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com 8P6G-PCIE-SATA-CARD - SATA PCIe Controller 8 Port
843 kr
Til butik
StarTech.com 8P6G-PCIE-SATA-CARD - SATA PCIe Controller 8 Port billede

Produktinformation

Windows/macOS/Linux (8P6G-PCIE-SATA-CARD), Lagringskontrol, SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s, lavprofil, PCIe 2.0 x4, sort

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: 8P6G-PCIE-SATA-CARD
EAN: 0065030893275
Varenr.: 2993619
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA
849 kr
Til butik
StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA billede

Produktinformation

Startech 8 Port SATA PCIe Card, PCI Express 6Gbps SATA Expansion Card with 4 Host Controllers, SATA PCIe Controller Card, PCI-e x4 Gen 2 to SATA III Adapter Card, Drive Cables Incl. - Windows/macOS/Linux (8P6G-PCIE-SATA-CARD) - Lagringskontrol - SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - lavprofil - PCIe 2.0 x4 - sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Artikel nr.: 8P6G-PCIE-SATA-CARD
EAN: 0065030893275
Varenr.: 999396354
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Startech Startech.com 8p6g-pcie-sata-card Interface-kort/adapter Intern Mini-sas
994 kr
Til butik
Startech Startech.com 8p6g-pcie-sata-card Interface-kort/adapter Intern Mini-sas billede

Produktinformation

Tilføj otte SATA 6 Gbps-drev via en enkelt PCIe x4-slot To mini-SAS-porte og medfølgende adapterkabler forenkler opsætningen TRIM- og S.M.A.R.T.-understøttelse holder SSD'er sunde og under overvågning Indbygget PCIe MUX forbedrer bundkortets kompatibilitet og pålidelighed Plug-and-play-installation, fuld- og lavprofilsbeslag medfølger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Startech
Kategori: Controller-kort
Artikel nr.: 8P6G-PCIE-SATA-CARD
EAN: 0065030893275
Varenr.: 5011307188

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK843 kr882 krKøb
2CompuMail DK849 kr849 krKøb
3Dustin DK994 kr1.080,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA

PriceData har fulgt prisen på StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA i 150 dage. Laveste pris i perioden er 752 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 833 kr.

Den nuværende pris på 843 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for StarTech.com SATA PCIe Card - PCI Express 6Gbps SATA Expansion Adapter Card 4 Host Controllers - SATA PCIe Controller Card - PCI-e x4 Gen 2 to SATA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026843 kr6 kr (1%)
27. maj 2026849 kr21 kr (3%)
25. maj 2026828 kr24 kr (3%)
23. maj 2026852 kr6 kr (1%)
22. maj 2026858 kr6 kr (1%)
20. maj 2026852 kr43 kr (5%)
18. maj 2026809 kr24 kr (3%)
17. maj 2026833 kr18 kr (2%)
14. maj 2026851 kr9 kr (1%)
13. maj 2026860 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret