Gå til hovedindhold

StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m

StarTech.comKablerEAN: 0065030861144
Pris fra 141 krtil 319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 178 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 139 kr 20. apr.

Sammenlign priser på StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 141 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com MDP2HDMM2MB Converter Cable
141 kr
Til butik
StarTech.com MDP2HDMM2MB Converter Cable billede

Produktinformation

4K, Video/audiokabel, DisplayPort / HDMI, Mini DisplayPort (han), 19-pin HDMI (han), 2 m, ( DisplayPort 1.2 ), sort - Mini DisplayPort to HDMI Video Converter Cable

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Skaermkabel
Artikel nr.: MDP2HDMM2MB
EAN: 0065030861144
Varenr.: 2506753
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m
182 kr
Til butik
StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m billede

Produktinformation

Startech 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) - Adapterkabel - Mini DisplayPort han til HDMI han - 2 m - sort - 4K support

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Artikel nr.: MDP2HDMM2MB
EAN: 0065030861144
Varenr.: 989754550
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Startech Mini Displayport To Hdmi 2m Mini Displayport Hdmi Sort
-0%261 kr
Før 261,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Startech Mini Displayport To Hdmi 2m Mini Displayport Hdmi Sort billede

Produktinformation

Tilslut en bærbar med Mini DisplayPort til enhver HDMI-skærm med et kabel. Understøtter Ultra HD 4K-video op til 3840 x 2160 ved 30 Hz for skarpe detaljer. Passiv, plug-and-play, ingen ekstern strømforsyning nødvendig. Understøtter HDCP- og DPCP-indholdsbeskyttelse for sikker afspilning. 2 m kabellængde reducerer rod og fungerer med Thunderbolt-porte.

Produktspecifikationer

Mærke: Startech
Kategori: Videokabler
Artikel nr.: MDP2HDMM2MB
EAN: 0065030861144
Varenr.: 5011088519
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
StarTech.com 6FT MDP TO HDMI CABLE - 4K
319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK141 kr180 krKøb
2CompuMail DK182 kr182 krKøb
3Dustin DK261 kr347,25 krKøb
4Ultrashop319 kr319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m

PriceData har fulgt prisen på StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m i 167 dage. Laveste pris i perioden er 139 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 152 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 145 kr.

Den nuværende pris på 141 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for StarTech.com 6ft Mini DisplayPort to HDMI Cable - 4K 30hz Monitor Adapter Cable - mDP PC or Macbook to HDMI Display (MDP2HDMM2MB) Videoadapterkabel 2m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. apr. 2026141 kr2 kr (1%)
20. apr. 2026139 kr1 kr (1%)
18. apr. 2026140 kr12 kr (8%)
2. mar. 2026152 kr6 kr (4%)
20. dec. 2025146 kr3 kr (2%)
19. dec. 2025149 kr1 kr (1%)
18. dec. 2025148 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret