Gå til hovedindhold

StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1

StarTech.comKablerEAN: 0065030904759
Pris fra 251 krtil 277 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 26 kr (9% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 251 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1
251 kr
Til butik
StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Netværksadapter, USB-C 3.2 Gen 1, Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1, space grey

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: 1GPD3-USB-C-ETHERNET
EAN: 0065030904759
Varenr.: 3372700
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com Netværksadapter USB-C 3.2 Gen 1 1Gbps Kablet
277 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK251 kr290 krKøb
2CompuMail DK277 kr277 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1

PriceData har fulgt prisen på StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 i 174 dage. Laveste pris i perioden er 245 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 270 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 254 kr.

Den nuværende pris på 251 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for StarTech.com USB-C to Ethernet Adapter NIC 1Gbps - network adapter - USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit Ethernet + USB-C 3.2 Gen 1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026251 kr4 kr (2%)
4. maj 2026255 kr3 kr (1%)
3. maj 2026258 kr1 kr (0%)
1. maj 2026259 kr7 kr (3%)
30. apr. 2026266 kr3 kr (1%)
29. apr. 2026263 kr3 kr (1%)
28. apr. 2026266 kr3 kr (1%)
22. apr. 2026263 kr5 kr (2%)
21. apr. 2026258 kr3 kr (1%)
20. apr. 2026261 kr10 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret