Gå til hovedindhold

StarTech.com Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R

StarTech.comComputersoftwareEAN: 0065030887434
Pris fra 450 krtil 556 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 106 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 405 kr 15. apr.

Sammenlign priser på Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 450 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com PCIe USB 3.1 Card - 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps - PCIe Gen 3 x4 - ASM3142 Chipset - USB Type C PCI Express Card - USB adapter
450 kr
Til butik
StarTech.com PCIe USB 3.1 Card - 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps - PCIe Gen 3 x4 - ASM3142 Chipset - USB Type C PCI Express Card - USB adapter billede

Produktinformation

Full/Low-Profile, USB-adapter, PCIe 3.0 x4 lavprofil, USB-C 3.1 Gen 2 x 2, for P/N: S252BU313R

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Controller
Artikel nr.: PEXUSB312C3
EAN: 0065030887434
Varenr.: 2855804
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R
453 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com USB-adapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps
523 kr
Til butik
StarTech.com USB-adapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps billede

Produktinformation

Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Artikel nr.: PEXUSB312C3
EAN: 0065030887434
Varenr.: 995959847
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Startech Startech.com Pexusb312c3 Interface-kort/adapter Intern Usb 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
-0%556 kr
Før 556,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK450 kr489 krKøb
2CS MEGASTORE DK453 kr492 krKøb
3CompuMail DK523 kr523 krKøb
4Dustin DK556 kr642,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R

PriceData har fulgt prisen på Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R i 113 dage. Laveste pris i perioden er 405 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 451 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 433 kr.

Den nuværende pris på 450 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Startech PCIe USB 3.1 Card, 2x USB C 3.1 Gen 2 10Gbps, PCIe Gen 3 x4, ASM3142 Chipset, USB Type-C PCI Express Card, 2-Port USB 3.2 Gen 2x1 Expansion Add-On Card, Windows, macOS, Linux - Full/Low-Profile - USB-adapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - USB-C 3.1 Gen 2 x 2 - for P/N: S252BU313R de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026450 kr20 kr (5%)
2. jun. 2026430 kr6 kr (1%)
1. jun. 2026436 kr9 kr (2%)
31. maj 2026445 kr4 kr (1%)
30. maj 2026441 kr3 kr (1%)
29. maj 2026438 kr3 kr (1%)
28. maj 2026435 kr11 kr (2%)
27. maj 2026446 kr12 kr (3%)
26. maj 2026434 kr5 kr (1%)
25. maj 2026439 kr8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret