Gå til hovedindhold

StarTech.com Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232

StarTech.comKablerEAN: 0065030852609
Pris fra 154 krtil 379 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 225 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 153 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 154 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com 1 Port USB to RS232 DB9 Serial Adapter Cable - M/M
154 kr
Til butik
StarTech.com 1 Port USB to RS232 DB9 Serial Adapter Cable - M/M billede

Produktinformation

Prolific PL-2303, USB to DB9 Serial Adapter Cable, RS232 Serial Converter (ICUSB232V2), Seriel adapter, USB 2.0, RS-232

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: ICUSB232V2
EAN: 0065030852609
Varenr.: 2453820
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232
172 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com Seriel adapter USB 2.0 921.6Kbps Kabling
173 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Startech Adapter 0.43m Usb-a 2.0 Db9 Grå
185 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
StarTech.com USB TO RS232 SERIAL ADAPTER
379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK154 kr193 krKøb
2CS MEGASTORE DK172 kr211 krKøb
3CompuMail DK173 kr173 krKøb
4Dustin DK185 kr271,25 krKøb
5Ultrashop379 kr379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232

PriceData har fulgt prisen på Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232 i 168 dage. Laveste pris i perioden er 152 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 180 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 164 kr.

Den nuværende pris på 154 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Startech 1 Port USB to Serial RS232 Adapter - Prolific PL-2303 - USB to DB9 Serial Adapter Cable - RS232 Serial Converter (ICUSB232V2) - Seriel adapter - USB 2.0 - RS-232 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026154 kr18 kr (10%)
27. maj 2026172 kr3 kr (2%)
21. maj 2026169 kr1 kr (1%)
20. maj 2026170 kr2 kr (1%)
19. maj 2026172 kr18 kr (12%)
13. maj 2026154 kr6 kr (4%)
12. maj 2026160 kr6 kr (4%)
8. maj 2026154 kr6 kr (4%)
7. maj 2026160 kr6 kr (4%)
24. apr. 2026154 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret