Gå til hovedindhold

No brand Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel

No brandHjem og haveEAN: 5711537059960
Pris fra 2.123,75 krtil 3.555 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.431,25 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2123.75 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dykpumpe STP2-500 230V/400W 2"
-45%2.123,75 kr
Før 3.845 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dykpumpe STP2-500 230V/400W 2" billede

Produktinformation

Pumpe til fjernelse af sand, mudder og slam. Pumpehus i støbejern, der er særdeles modstandsdygtig overfor slitage og tåler høj gennemstrømning. Løbehjul er fremstillet i polyurethan. 10 mm fri afstand mellem løbehjul og pumpehus, der sikrer stor gennemst...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Staring
Kategori: Dykpumpe
EAN: 5711537059960
Varenr.: 508892
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Entreprenørpumpe STP2-500, 2
2.565 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Entreprenørpumpe STP2-500, 2"
2.708,1 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Staring STP2-500 drænpumpe - 10 meter
3.519 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel
3.555 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk2.123,75 kr2.123,75 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.565 kr2.565 krKøb
3EL-GROSSISTEN2.708,1 kr2.708,1 krKøb
4LavprisVVS3.519 kr3.519 krKøb
5BilligVVS DK3.555 kr3.555 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel

PriceData har fulgt prisen på Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.123,75 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 2.833 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.361 kr.

Den nuværende pris på 2.123,75 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Staring STP2-500 entreprenørpumpe - 10 meter kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.123,75 kr441,25 kr (17%)
30. maj 20262.565 kr441,25 kr (21%)
23. maj 20262.123,75 kr441,25 kr (17%)
22. maj 20262.565 kr441,25 kr (21%)
15. maj 20262.123,75 kr441,25 kr (17%)
14. maj 20262.565 kr441,25 kr (21%)
2. maj 20262.123,75 kr441,25 kr (17%)
1. maj 20262.565 kr441,25 kr (21%)
18. apr. 20262.123,75 kr374,25 kr (15%)
17. apr. 20262.498 kr374,25 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret