Gå til hovedindhold

Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande

StanleyFriluftslivVakuumisoleret 4-timers varmeKaffebryggning hjemme og outdoorEAN: 6939236418225

Stanley Stay-Hot French Press 1.4L med vakuumisolering holder kaffe varm i 4 timer. Robust rustfri stål konstruktion perfekt til hjemmet og outdoor. Læs mere

Pris fra 783,95 krtil 879 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 95,05 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 618 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 783.95 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande
-11%783,95 kr
Før 880 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande
-11%783,95 kr
Før 880 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Stanley Classic Stay-Hot French Press 1,4L, Hammertone Green
869,95 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Stanley Stay-Hot French Press 1,4 L (Grøn (HAMMERTONE GREEN))
879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Outmore.dk783,95 kr783,95 krKøb
2MAXiPRO783,95 kr783,95 krKøb
3Pro Outdoor869,95 kr869,95 krKøb
4Friluftsland.dk879 kr879 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Stanley Stay-Hot French Press 1.4L Hammertone Green

Stanley

Stanley Stay-Hot French Press 1.4L med vakuumisolering holder kaffe varm i 4 timer. Robust rustfri stål konstruktion perfekt til hjemmet og outdoor.

• stempelkande
• kaffekande
• french press
• stanley kande
• vakuumkande
• termokande
• kaffepresse
• Kaffebryggning hjemme og outdoor
• Vakuumisoleret 4-timers varme

Beskrivelse

Stanley Stay-Hot French Press 1.4L i Hammertone Green er den ultimate stempelkande for kaffententusiaster. Denne robuste kande med Stanley's berømte 'Built for Life' kvalitet er fremstillet i 18/8 rustfri stål og vakuumisoleret for at holde kaffen varm i op til 4 timer. Det fintmaskede filter i rustfrit stål sikrer en ren, fuld smag uden grums. Med sin kapacitet på 1,4 liter er den perfekt til både familien, kontoret og udendørs aktiviteter. Den ergonomiske design og BPA-fri konstruktion gør den sikker og nem at bruge.

Specifikationer

mål:24.2 x 12.4 x 18.1 cm
farve:Hammertone Green
vægt:1130 gram
filter:Fintmasket rustfri stål
opvask:Kan vaskes i opvaskemaskine
varmetid:Op til 4 timer
isolering:Vakuumisoleret dobbeltvæg
kapacitet:1.4 liter
materiale:18/8 rustfri stål, BPA-fri plast

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder kanden kaffen varm?

Stanley Stay-Hot French Press holder kaffen varm i op til 4 timer takket være den vakuumisolerede dobbeltværgge konstruktion.

Er kanden opvaskemaskinesikker?

Ja, alle dele kan vaskes i opvaskemaskine. Filteret kan også tages ud og vaskes separat for nem rengøring.

Hvor meget kaffe laver den?

Med sin kapacitet på 1.4 liter kan den lave kaffe til ca. 5-6 store kopper eller 8-10 mindre kopper afhængigt af styrken.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande

PriceData har fulgt prisen på Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande i 133 dage. Laveste pris i perioden er 618 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 879 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 751 kr.

Den nuværende pris på 783,95 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Stanley Stay-hot French Press 1.4l Hammertone Green - Stempelkande de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026783,95 kr80,95 kr (12%)
25. maj 2026703 kr80,95 kr (10%)
24. maj 2026783,95 kr80,95 kr (12%)
20. maj 2026703 kr166,95 kr (19%)
2. maj 2026869,95 kr9,05 kr (1%)
1. maj 2026879 kr9,05 kr (1%)
29. apr. 2026869,95 kr95 kr (12%)
27. apr. 2026774,95 kr156,95 kr (25%)
22. apr. 2026618 kr156,95 kr (20%)
13. apr. 2026774,95 kr156,95 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret