Gå til hovedindhold

Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse

StanleyFriluftslivVintage stål designArbejde og friluftslivEAN: 6939236321754

Stanley Classic Lunchbox 9.4L i robust koldtvalset stål med klassisk vintage design. Perfekt til arbejde og friluftsliv med termokande holder. Læs mere

Pris fra 599 krtil 918,96 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 319,96 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 599 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Stanley Classic Lunchbox / madkasse 9,4L - Madlaving
599 kr
Til butik
Gå til Outdoor i Centrum
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Stanley Classic 9,4L Lunchbox
699 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse
-8%736 kr
Før 800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse
-8%736 kr
Før 800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Koeletaske.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse
736 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Stanley Classic Lunch Box 9,4L
749,95 kr
Til butik
Gå til HUNTERS´ POINT ApS
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Stanley - Classic Lunch Box 9.4L
799 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Stanley Classic Lunchbox 9.4l (Grøn (HAMMERTONE GREEN))
799 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Stanley madkasse Classic 9,4 L
-11%918,96 kr
Før 1.032,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Outdoornu.dk599 kr599 krKøb
2Outdoor i Centrum699 kr699 krKøb
3Outmore.dk736 kr736 krKøb
4MAXiPRO736 kr736 krKøb
5Koeletaske.dk736 kr736 krKøb
6Pro Outdoor749,95 kr749,95 krKøb
7HUNTERS´ POINT ApS799 kr799 krKøb
8Friluftsland.dk799 kr799 krKøb
9Globaltools.dk918,96 kr918,96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Stanley Classic Lunchbox 9.4L Hammertone Green

Stanley

Stanley Classic Lunchbox 9.4L i robust koldtvalset stål med klassisk vintage design. Perfekt til arbejde og friluftsliv med termokande holder.

• stanley madkasse
• vintage lunchbox
• stål madkasse
• arbejder madkasse
• classic lunchbox
• outdoor madkasse
• termokande holder
• Arbejde og friluftsliv
• Vintage stål design

Beskrivelse

Stanley Classic Lunchbox 9.4L er den ultimative vintage madkasse til professionelle og outdoor-entusiaster. Fremstillet af 0,6 mm SPCD koldtvalset stål og designet med inspiration fra 1950'erne, kombinerer denne ikoniske madkasse klassisk stil med moderne funktionalitet. Med sin store 9,4 liter kapacitet er der plads til en hel dags madpakke, snacks og tilbehør. Det gennemtænkte design inkluderer et praktisk metalbeslag i låget til Stanley termokander (0,75-1,0L), så din kaffe eller te altid er inden for rækkevidde. Kraftige metalspænder og robuste hængsler sikrer, at indholdet forbliver sikkert, mens den karakteristiske Hammertone Green farve gør den let genkendelig. Ideel til byggepladsen, kontoret, camping eller picnic.

Specifikationer

mål:33 x 16,5 x 25,4 cm
farve:Hammertone Green
vægt:1.680 gram
tykkelse:0,6 mm stål
hængsler:Robuste stålhængsler
isolering:Enkeltvægsisolering
kapacitet:9,4 liter
materiale:SPCD koldtvalset stål
lukkemekanisme:Kraftige metalspænder
termokande_holder:Metalbeslag til 0,75-1,0L termokander

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke Stanley termokander passer i låget?

Metalbeslaget i låget er designet til Stanley termokander på 0,75-1,0 liter, herunder Stanley Classic og Stanley Adventure serien.

Er madkassen velegnet til daglig brug på arbejdspladsen?

Ja, den robuste konstruktion af 0,6 mm koldtvalset stål gør den perfekt til hårdere arbejdsmiljøer som byggepladser og værksteder.

Hvor meget mad kan der være i 9,4 liter?

9,4 liter rummer nemt en hel dags madpakke inklusiv frokost, snacks og tilbehør til flere personer eller en lang arbejdsdag.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse

PriceData har fulgt prisen på Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse i 170 dage. Laveste pris i perioden er 599 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 706 kr.

Den nuværende pris på 599 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Stanley Classic Lunchbox 9.4l Hammertone Green - Madkasse de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026599 kr40 kr (6%)
23. maj 2026639 kr40 kr (7%)
24. apr. 2026599 kr113 kr (16%)
19. apr. 2026712 kr37,95 kr (5%)
18. apr. 2026749,95 kr49,05 kr (6%)
17. apr. 2026799 kr49,05 kr (7%)
9. apr. 2026749,95 kr49,05 kr (6%)
8. apr. 2026799 kr49,05 kr (7%)
6. apr. 2026749,95 kr13,95 kr (2%)
23. mar. 2026736 kr13,95 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret