Gå til hovedindhold

SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III

Patriot MemoryLagringsenhederEAN: 4711378424324
Pris fra 2.122 krtil 2.499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 377 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.397 kr 3. mar.

Sammenlign priser på SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2122 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P220 2TB 2.5" Serial ATA-600
2.122 kr
Til butik
Patriot SSD P220 2TB 2.5" Serial ATA-600 billede

Produktinformation

Patriot P220 - SSD - 2 TB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P220S2TB25
EAN: 4711378424324
Varenr.: 1001056680
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P220 SSD - 2TB - 2.5" - SATA-600
2.256 kr
Til butik
Patriot P220 SSD - 2TB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 520 MB/s (læs) / 500 MB/s (skriv), IOPS: 50000 IOPS (læs) / 50000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, Phison S12 controller, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P220S2TB25
EAN: 4711378424324
Varenr.: 3150943
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III
-4%2.299 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III billede

Produktinformation

Hurtig og pålidelig SSD-lagring til PC og laptopOpgrader din computer med Patriot Memory P220 - en 2,5" SATA III SSD med 2 TB kapacitet. Få hurtigere opstart, smidigere programstart og mere responsiv hverdag med sekventielle hastigheder op til 550 MB/s læs og 500 MB/s skriv. Perfekt til både stationære PC’er og bærbare, når du vil have masser af plads og solid ydeevne i et kompakt 7 mm design.Stabil ydelse og smart overvågningP220 understøtter S.M.A.R.T. og TRIM for vedvarende performance over tid. Den er kompatibel med Windows 7, 8, 8.1 og 10 og passer i standard 2,5" pladser via Serial ATA III-interface. Random læs/skriv op til 50.000 IOPS giver en responsiv oplevelse i daglige opgaver som gaming, foto, video og kontorarbejde.Formfaktor: 2,5"Grænseflade: Serial ATA IIIKapacitet: 2 TBSekventiel læsehastighed: 550 MB/sSekventiel skrivehastighed: 500 MB/sRandom læs/skriv (4K): 50.000/50.000 IOPSUnderstøttelse: S.M.A.R.T., TRIMKomponent til: PC/LaptopDriftstemperatur: 0 – 70 °CMål (H × B × D): 0,7 × 6,99 × 10 cmVægt: 46 g...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711378424324
Varenr.: 1898000
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III
-4%2.319 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Patriot SSD P220 2TB 2.5 Serial ATA-600
2.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.122 kr2.122 krKøb
2Proshop DK2.256 kr2.256 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb
5Ultrashop2.499 kr2.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III

PriceData har fulgt prisen på SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.388 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.843 kr.

Den nuværende pris på 2.122 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 52 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for SSD 2,5" Patriot Memory P220 2 TB SATA III de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.122 kr1 kr (0%)
31. maj 20262.123 kr4 kr (0%)
30. maj 20262.119 kr2 kr (0%)
29. maj 20262.117 kr2 kr (0%)
28. maj 20262.119 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.118 kr30 kr (1%)
24. maj 20262.148 kr551 kr (20%)
23. maj 20262.699 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.688 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.687 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret