Gå til hovedindhold

SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III

Patriot MemoryHarddiskeEAN: 4711378422368
Pris fra 1.124 krtil 1.269 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 145 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 797 kr 28. mar.

Sammenlign priser på SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1124 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot SSD P220 1TB 2.5" Serial ATA-300
1.124 kr
Til butik
Patriot SSD P220 1TB 2.5" Serial ATA-300 billede

Produktinformation

Patriot P220 - SSD - 1 TB - intern - 2.5" - SATA 3Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: P220S1TB25
EAN: 4711378422368
Varenr.: 1000904093
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III
1.249 kr
Til butik
SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III billede

Produktinformation

Hurtig og stabil SSD-lagring til PC og laptopOpgrader din computer med P220 1 TB - en 2,5" SATA III SSD, der giver lynhurtige starttider og respons i hverdagen. Med op til 550 MB/s sekventiel læsning og 500 MB/s skrivning får du en markant smidigere oplevelse, hvad enten du arbejder, gamer eller redigerer indhold.Perfekt til nem opgraderingDen kompakte 7 mm højde gør den velegnet til både stationære og bærbare computere. SSD’en understøtter TRIM og S.M.A.R.T., så ydelse og sundhed kan vedligeholdes over tid. Kompatibel med Windows 7, 8, 8.1 og 10.Formfaktor: 2,5"Kapacitet: 1 TBInterface: Serial ATA IIISekventiel læsehastighed: 550 MB/sSekventiel skrivehastighed: 500 MB/sTilfældig læsning (4K): 50.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 50.000 IOPSUnderstøttelse: TRIM, S.M.A.R.T.Komponent til: PC/LaptopDriftstemperatur: 0 – 70 °CMål (H × B × D): 0,7 × 6,99 × 10,0 cmVægt: 46 gPakketype: Hængeæske...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711378422368
Varenr.: 1913344
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot P220 SSD - 1TB - 2.5" - SATA-600
1.269 kr
Til butik
Patriot P220 SSD - 1TB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 550 MB/s (læs) / 500 MB/s (skriv), IOPS: 50000 IOPS (læs) / 50000 IOPS (skriv), størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, Phison S12 controller, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Patriot
Kategori: SSD
Artikel nr.: P220S1TB25
EAN: 4711378422368
Varenr.: 3144280
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III
1.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.124 kr1.124 krKøb
2Boligcenter DK1.249 kr1.249 krKøb
3Proshop DK1.269 kr1.269 krKøb
4Vivas DK1.269 kr1.348 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III

PriceData har fulgt prisen på SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III i 183 dage. Laveste pris i perioden er 630 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 1.337 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 897 kr.

Den nuværende pris på 1.124 kr er 25% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for SSD 2,5" Patriot Memory P220 1 TB SATA III de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.124 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.122 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.120 kr60 kr (6%)
22. maj 20261.060 kr3 kr (0%)
19. maj 20261.063 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.061 kr2 kr (0%)
12. maj 20261.063 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.064 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.065 kr124 kr (10%)
7. maj 20261.189 kr247 kr (26%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret