Gå til hovedindhold

SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND

GoodRamLagringsenhederEAN: 5908267964880
Pris fra 1.930 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 189 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.699 kr 2. maj

Sammenlign priser på SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1930 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GOODRAM SSD CX400 2TB 2.5" Serial ATA-600
1.930 kr
Til butik
GOODRAM SSD CX400 2TB 2.5" Serial ATA-600 billede

Produktinformation

GOODRAM CX400 - Gen 2 - SSD - 2 TB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SSDPR-CX400-02T-G2
EAN: 5908267964880
Varenr.: 1001635717
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GOODRAM CX400 Gen. 2 SSD - 2TB - 2.5" - SATA-600
1.943 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND
2.099 kr
Til butik
SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND billede

Produktinformation

Hurtig og stabil SSD til PCOpgrader din computer med Goodram CX400 gen. 2 - en 2,5" SATA SSD med 2 TB kapacitet. Få kortere opstartstider, lynhurtige programstart og en mere responsiv hverdag. Læsehastigheder op til 550 MB/s og skrivehastigheder op til 500 MB/s giver en mærkbar forbedring i både arbejde, gaming og multimedia.Solid ydeevne og høj holdbarhedDen moderne 3D NAND-hukommelse og en dataoverførsel på 6 Gbit/s leverer stabil performance. SSD’en er beregnet til PC og har en MTBF på 2.000.000 timer samt en TBW-værdi på 720, så du kan gemme store filer og projekter med ro i maven. Det slanke 7 mm 2,5"-design passer i de fleste stationære og bærbare, der understøtter SATA.Formfaktor: 2,5" (7 mm)Kapacitet: 2 TBInterface: Serial ATA III (6 Gbit/s)Læsehastighed: 550 MB/sSkrivehastighed: 500 MB/sHukommelsestype: 3D NANDNVMe: NejTBW: 720MTBF: 2.000.000 timerKomponent til: PCDriftstemperatur: 0 – 70 °COpbevaringstemperatur: −45 – 85 °CMål (H × B × D): 0,7 × 10 × 6,98 cmPakningstype: Blister...

Produktspecifikationer

Mærke: GoodRam
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 5908267964880
Varenr.: 1894203
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.930 kr1.930 krKøb
2Proshop DK1.943 kr1.943 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND

PriceData har fulgt prisen på SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND i 129 dage. Laveste pris i perioden er 1.699 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 1.945 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.818 kr.

Den nuværende pris på 1.930 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for SSD 2,5" Goodram CX400 gen. 2 - 2 TB SATA 3D NAND de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.930 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.929 kr8 kr (0%)
30. maj 20261.937 kr43 kr (2%)
29. maj 20261.894 kr9 kr (0%)
28. maj 20261.903 kr42 kr (2%)
27. maj 20261.945 kr56 kr (3%)
26. maj 20261.889 kr37 kr (2%)
25. maj 20261.852 kr13 kr (1%)
24. maj 20261.865 kr107 kr (6%)
23. maj 20261.758 kr129 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret