Gå til hovedindhold

Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette

Pris fra 489 krtil 579 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (16% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 489 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
SRAM Rear derailleur SX Eagle 12 speed
-30%489 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SRAM Rear derailleur SX Eagle 12 speed billede

Produktinformation

SX Eagle 12 speed Long cage bagskifter. Max 50T (Gen. 2)

Produktspecifikationer

Mærke: SRAM
Kategori: Bagskifter
EAN: 0710845865206
Varenr.: 00 7518 155 000
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette
528 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
00.7518.155.000 - SRAM AM RD SX EAGLE AL - Uni
579 kr
Til butik
Gå til Gearhead
TrustScore 4 ud af 53,6
SRAM SX Eagle Bagskifter, 12-speed
579 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk489 kr489 krKøb
2Cykelpartner.dk528 kr528 krKøb
3CS MEGASTORE DK579 kr618 krKøb
4Gearhead579 kr579 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette

PriceData har fulgt prisen på Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette i 182 dage. Laveste pris i perioden er 489 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 565 kr.

Den nuværende pris på 489 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Sram SX Eagle - Bagskifter - 12 gear - Lang laske - Max 50 tands kassette de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026489 kr39 kr (7%)
31. maj 2026528 kr39 kr (8%)
16. maj 2026489 kr54 kr (10%)
10. maj 2026543 kr36 kr (6%)
8. maj 2026579 kr36 kr (7%)
5. maj 2026543 kr36 kr (6%)
4. maj 2026579 kr36 kr (7%)
24. apr. 2026543 kr56 kr (9%)
23. apr. 2026599 kr56 kr (10%)
9. apr. 2026543 kr36 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret