Gå til hovedindhold

SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed)

Pris fra 1.495 krtil 1.899 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 404 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.412 kr 17. maj

Sammenlign priser på SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1495 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sram 12 speed sampak - 10-50T - XG-1275 Kassette og GX kæde
1.495 kr
Til butik
Sram 12 speed sampak - 10-50T - XG-1275 Kassette og GX kæde billede

Produktinformation

Denne pakke indeholder både kassette og tilhørende kæde. Sættet er kun kompatibel med Sram 12 gears systemer med XD body. ...

Produktspecifikationer

Mærke: Sram
Kategori: Kassette & kæde i sampak
EAN: 5708280024956
Varenr.: 5708280024956
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed)
-15%1.776 kr
Før 2.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed) billede

Produktinformation

SRAM GX Eagle Power Pack er et praktisk sliddelssæt til 12-speed MTB, som samler kassette og kæde i én løsning. Sættet indeholder en SRAM XG-1275 kassette med 10-50T gearing samt en GX Eagle 12-speed kæde og er velegnet som reservedels- eller udskiftnings...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SRAM
Kategori: Kassette / krans / tandhjul
EAN: 5708280024956
Varenr.: 00 2418 078 000DA
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
SRAM Power Pack XG-1275 Kassette/GX Kæde 12Speed 10-50T
1.899 kr
Til butik
SRAM Power Pack XG-1275 Kassette/GX Kæde 12Speed 10-50T billede

Produktinformation

SRAM GX Eagle XG-1275 Kassette og Kæde - Forbedr Din MTB Ydeevne Hos Dania Bikes er vi stolte af at tilbyde SRAM GX Eagle XG-1275-pakken, der inkluderer både en kassette og en kæde, som er perfekt til SRAM 12-gears systemer med XD-body. Denne pakke e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: SRAM
EAN: 5708280024956
Varenr.: 52904

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk1.495 kr1.495 krKøb
2Cykelexperten.dk1.776 kr1.776 krKøb
3Dania Bikes1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed)

PriceData har fulgt prisen på SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed) i 118 dage. Laveste pris i perioden er 1.412 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 1.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.568 kr.

Den nuværende pris på 1.495 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for SRAM GX Eagle Power Pack – XG-1275 kassette 10-50 + GX Eagle kæde (12-speed) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 20261.495 kr83 kr (6%)
17. maj 20261.412 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.413 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.414 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.415 kr80 kr (5%)
10. maj 20261.495 kr404 kr (21%)
8. maj 20261.899 kr404 kr (27%)
5. maj 20261.495 kr404 kr (21%)
4. maj 20261.899 kr404 kr (27%)
24. apr. 20261.495 kr404 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret