Gå til hovedindhold

Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm

NordluxLamperEAN: 5701581497184
Pris fra 549 krtil 1.737 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.188 kr (68% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 494 kr 2. maj

Sammenlign priser på Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 549 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Sponge genopladelig udendørs gulvlampe
549 kr
Til butik
Nordlux Sponge genopladelig udendørs gulvlampe billede

Produktinformation

Nordlux Sponge opladelig udendørs gulvlampe Det trådløse indbyggede batteri har en holdbarhed på op til fem timer ved fuld strøm Batteri er genopladeligt, og Micro USB-kabel til opladning er inkluderet Integreret LED af høj kvalitet - 5-års garanti Kan d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørs gulvlamper
Farve: white, black
Størrelse: H126 x Ø34 cm
EAN: 5701581497184
Varenr.: 4244497187
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sponge 34 batterilampe / gulvlampe
-32%609 kr
Før 900 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sponge 34 batterilampe / gulvlampe billede

Produktinformation

Nordlux Sponge 34 batterilampe / gulvlampe Sponge er en batterilampe, hvor designet og navnet er inspireret af svampe i skovbunden. Batterilampen vil derfor være essentiel at stille i haven eller på terrassen, men kan også sagtens bruges I stuen eller I k...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Batteri-lamper
EAN: 5701581497184
Varenr.: 2018154003
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm
-26%666 kr
Før 900 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm billede

Produktinformation

Sponge 34 Gulvlampe Black/White er en smukt designet lampe, der scorer høje point på form såvel som funktionalitet. Lampen er en del af en hel serie udtænkt af den danske designduo Says Who, der har ladet sig inspirere af de former og farver, man finder i svamperiget ude i naturen. Lamperne har en smuk, hvid skærm i en let fladtrykt form, der lever op til sit navn ved at give dem et helt særligt organisk præg. <B>Bemærk</B> - Dette produkt vil patinere med tid, og er ikke egnet til anvendelse i kystnære områder. Alle lamperne fra Sponge-serien er trådløst designet og kan lades op via det medfølgende USB-kabel. Ved fuld opladning kan de lyse i fem timer eller længere afhængigt af den valgte lysindstilling, da lysstyrken kan justeres i tre trin. Man får derfor en fantastisk fleksibilitet og frihed til at placere lamperne, som man ønsker. Lamperne har en kapslingsklasse IP65, der gør modstandsdygtige over for al slags vejr.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Havelamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2018154003
EAN: 5701581497184
Varenr.: 7006390
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Sponge 34 udendørs gulvlampe, batteri, hvid
752 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Sponge 34 - Batterilampe - Hvid
899,95 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Sponge genopladelig udendørs gulvlampe
1.542 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Sponge genopladelig udendørs gulvlampe
1.665 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Sponge genopladelig udendørs gulvlampe
1.737 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk549 kr549 krKøb
2Lamper.dk609 kr609 krKøb
3Lampemesteren DK666 kr666 krKøb
4Proshop DK752 kr791 krKøb
5Homeshop DK899,95 kr899,95 krKøb
6LavprisEl1.542 kr1.542 krKøb
7BilligVVS DK1.665 kr1.665 krKøb
8Greenline1.737 kr1.737 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 448 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 666 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 550 kr.

Den nuværende pris på 549 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Sponge 34 Gulvlampe Black/White Sponge Floor Nordlux - Moderne - Metal - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026549 kr60 kr (10%)
17. maj 2026609 kr57 kr (9%)
16. maj 2026666 kr57 kr (9%)
11. maj 2026609 kr115 kr (23%)
2. maj 2026494 kr25 kr (5%)
24. apr. 2026519 kr30 kr (5%)
23. apr. 2026549 kr30 kr (6%)
20. mar. 2026519 kr8 kr (2%)
28. feb. 2026511 kr63 kr (14%)
14. feb. 2026448 kr63 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret