Gå til hovedindhold

Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde

by RydénsLamperEAN: 7391741009715
Pris fra 2.640,9 krtil 4.195 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.554,1 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2640.9 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
By Rydéns Splendor loftslampe amber
-37%2.640,9 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
By Rydéns Splendor loftslampe amber billede

Produktinformation

By Rydéns Splendor loftslampe amber

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Loftslamper & pendler
EAN: 7391741009715
Varenr.: 32700-02
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde
-35%2.722 kr
Før 4.195 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Splendor Pendel Gold/Amber er den perfekte lyskilde til dig, der ønsker stemningsfuld belysning og en ekstravagant tilføjelse til indretningen. Pendlen består af kuglerunde glasskærme, der sidder net arrangeret omkring metalstellet, så de kan sprede et effektivt lys til alle sider. Da glasset er gennemsigtigt, kan lyset fra pærerne skinne direkte ud. Samtidig har glasset tonet i en dyb ravfarve, der tilføjer en varm glød til lyset og gør det mindre tilbøjeligt til at blænde. Lyset reflekteres i glasmaterialet, så der opnås et klart lysbillede og en optimal udnyttelse af lyskilderne. Det appetitlige glaskugledesign gør Splendor til en eminent spisebordspendel eller som lyskilde i alle rum med behov for ekstraordinært stemningsfyldt belysning. Splendor Pendel kommer i to udgaver, en hver lyskilderne sidder i en klynge og en, hvor de sidder på række, afhængigt af hvor bred og spredt en belysning man ønsker.

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Pendler
Materiale: Glas
Artikel nr.: 4200970-5503
EAN: 7391741009715
Varenr.: 1563228
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
by Rydéns, Splendor Loftlampe Ø58cm Guld Amber
-15%3.625 kr
Før 4.265 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Splendor Pendel Ø58 Amber Guld - By Rydéns
4.195 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK2.640,9 kr2.640,9 krKøb
2Lampemesteren DK2.722 kr2.722 krKøb
3Hulténs DK3.625 kr3.700 krKøb
4Luxlight.dk4.195 kr4.195 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde i 176 dage. Laveste pris i perioden er 2.640,9 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 3.736 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.188 kr.

Den nuværende pris på 2.640,9 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Splendor Pendel Gold/Amber By Rydéns - Stue - Glas - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.640,9 kr81,1 kr (3%)
28. maj 20262.722 kr214 kr (7%)
25. apr. 20262.936 kr
24. apr. 20262.936,5 kr94,5 kr (3%)
20. apr. 20263.031 kr95 kr (3%)
9. apr. 20262.936 kr420 kr (13%)
8. apr. 20263.356 kr420 kr (14%)
28. feb. 20262.936 kr
21. feb. 20262.936,5 kr475,5 kr (14%)
16. feb. 20263.412 kr324 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret