Gå til hovedindhold

Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0

SparkleVideokort og -adaptereEAN: 4711342290368
Pris fra 1.062 krtil 1.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 257 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 926 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1062 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sparkle Intel Arc A310 Eco 4GB
1.062 kr
Til butik
Sparkle Intel Arc A310 Eco 4GB billede

Produktinformation

Sparkle Intel Arc A310 Eco - Grafikkort - 1-slot - Intel Arc A310 - 4 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - 2x Mini DisplayPort, 1x HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SA310C-4G
EAN: 4711342290368
Varenr.: 1002217838
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sparkle Arc A310 ECO - 4GB GDDR6 RAM - Grafikkort
1.079 kr
Til butik
Sparkle Arc A310 ECO - 4GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, Intel Arc A310 (Core clock 1000 MHz), 6 Xe kerner, 4GB GDDR6 (Memory clock 15.5 GHz) - 64-bit, PCI-Express 4.0 x16 (x8 mode), lav profil, 2 x DisplayPort Mini DisplayPort / 1 x HDMI 2.0 tilslutninger, anbefalet strømforsyning: 350 Watt, kortlængde: 156mm, PCI-Port bredde: 1 slots, Sparkle Single Slot Fan low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: SA310C-4G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sparkle
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 1A1-S00401900G
EAN: 4711342290368
Varenr.: 3376173
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0
1.167 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sparkle Intel Arc A310 Eco 4GB
1.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.062 kr1.062 krKøb
2Proshop DK1.079 kr1.079 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.167 kr1.167 krKøb
4Ultrashop1.319 kr1.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0

PriceData har fulgt prisen på Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 802 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.062 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 942 kr.

Den nuværende pris på 1.062 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Sparkle Technology Intel Arc A310 ECO, Arc A310, 4 GB, GDDR6, 64 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 4.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.062 kr55 kr (5%)
28. maj 20261.007 kr37 kr (4%)
8. maj 2026970 kr4 kr (0%)
25. apr. 2026974 kr16 kr (2%)
23. apr. 2026990 kr2 kr (0%)
22. apr. 2026992 kr3 kr (0%)
19. apr. 2026989 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026990 kr4 kr (0%)
16. apr. 2026986 kr9 kr (1%)
15. apr. 2026995 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret