Gå til hovedindhold

Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

SparkleVideokort og -adaptereEAN: 4711342290573
Pris fra 2.548 krtil 3.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 571 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.468 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2548 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SPARKLE Intel Arc A770 ROC Intel Arc A770 16GB
2.548 kr
Til butik
SPARKLE Intel Arc A770 ROC Intel Arc A770 16GB billede

Produktinformation

SPARKLE Intel Arc A770 ROC - OC Edition - grafikkort - Intel Arc A770 - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 1A1-S00413300G
EAN: 4711342290573
Varenr.: 1002298984
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.566 kr
Til butik
Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, Intel Arc A770 Overclocked (Core clock 2100 MHz / Boost clock 2300 MHz), 32 kerner, 16GB GDDR6 (Memory clock 16 GHz) - 256-bit, PCI-Express 4.0 x16, 3 x DisplayPort 2.0 / 1 x HDMI 2.0 tilslutninger, 2 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 281mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, Sparkle ROC low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: SA770R-16GOC...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sparkle
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 1A1-S00413300G
EAN: 4711342290573
Varenr.: 3259538
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SPARKLE Intel Arc A770 ROC 16 GB grafikkort - Sort
3.099 kr
Til butik
SPARKLE Intel Arc A770 ROC 16 GB grafikkort - Sort billede

Produktinformation

Grafikkort til gaming og kreativt arbejdeSPARKLE Intel Arc A770 ROC leverer kraftig ydeevne til spil i høj opløsning og krævende kreative opgaver. Med 16 GB GDDR6, 32 Xe‑kjerner og en boostfrekvens på 2.300 MHz får du smidig rendering, hurtig respons og masser af rå GPU‑kraft. Tre DisplayPort 2.0 og én HDMI 2.0b giver fleksibel opsætning med op til 8K (7.680 × 4.320) opløsning.Stabil køling og moderne teknologierDet aktive kølesystem med to blæsere og 2,5‑slots design hjælper med at holde temperaturen nede under belastning. Arc A770 understøtter DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6, OpenCL 3.0 samt hardwareacceleration for AV1 og VP9 - ideelt til både spil, streaming og videoredigering. Kortet tilsluttes via PCI Express 4.0 og anbefaler en strømforsyning på 650 W.GPU-familie: IntelGrafikprocessor: Arc A770Maks. opløsning: 7.680 × 4.320Boost clock: 2.300 MHzRay accelerators: 32Grafikhukommelse: 16 GB GDDR6Hukommelsesbus: 256 bitHukommelsesbåndbredde: 560 GB/sDatahastighed: 17,5 Gbit/sInterface: PCI Express 4.0Udgange: 3 × DisplayPort 2.0, 1 × HDMI 2.0bKøling: Aktiv, 2 blæsere, 2,5 slotsTypisk strømforbrug: 225 W; Anbefalet PSU: 650 WUnderstøttede OS: Windows 10/11, Ubuntu 22.04API’er: DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6, OpenCL 3.0Videoformater: AV1, VP9Længde × Højde × Dybde: 28,1 × 13,1 × 5,1 cmVægt: 0,36 kgFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Sparkle
Kategori: Grafikkort
Vægt: 1.36g
EAN: 4711342290573
Varenr.: 2076000
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SPARKLE Intel Arc A770 ROC 16 GB grafikkort - Sort
3.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.548 kr2.548 krKøb
2Proshop DK2.566 kr2.566 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.284 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 2.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.471 kr.

Den nuværende pris på 2.548 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Sparkle Arc A770 ROC OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.548 kr6 kr (0%)
28. maj 20262.542 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.548 kr4 kr (0%)
9. maj 20262.552 kr1 kr (0%)
8. maj 20262.551 kr1 kr (0%)
7. maj 20262.552 kr25 kr (1%)
6. maj 20262.527 kr25 kr (1%)
4. maj 20262.552 kr14 kr (1%)
3. maj 20262.538 kr1 kr (0%)
2. maj 20262.537 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret