Gå til hovedindhold

SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement

SoudalRedskaberKlar-til-brug uden opblandingReparation af beton og cementEAN: 5411183123472

Professionel cement spartelmasse fra Soudal til øjeblikkelig reparation af beton og cement. Klar til brug direkte fra 300ml patronen. Læs mere

Pris fra 102,19 krtil 135 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 32,81 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 102.19 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Repair Express Cement spartelmasse 300ml grå
-25%102,19 kr
Før 136,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Fugemasse express cement, gr, 300 ml
118 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement
118 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fugemasse Express Cement Grå 300Ml
126,16 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fugemasse express cement grå 300ml
131,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron
135 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk102,19 kr102,19 krKøb
2WATTOO.DK118 kr118 krKøb
3CS MEGASTORE DK118 kr157 krKøb
4Billigelogvvs.dk126,16 kr126,16 krKøb
5MaintainIt131,25 kr131,25 krKøb
6Elvvs.dk135 kr135 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Soudal Repair Express cement spartelmasse, 300 ml, grå

Soudal

Professionel cement spartelmasse fra Soudal til øjeblikkelig reparation af beton og cement. Klar til brug direkte fra 300ml patronen.

• Reparation af beton og cement
• Klar-til-brug uden opblanding

Beskrivelse

Soudal Repair Express cement spartelmasse er en innovativ klar-til-brug reparationsmasse designet til effektiv reparation af revner, huller og skader i beton og cementbaserede materialer. Produktet har en unik grynet struktur, der sikrer optimal integration med eksisterende cementoverflader. Den krympefri formel garanterer holdbare reparationer uden efterfølgende revnedannelse. Spartelmassen kræver ingen forudgående opblanding og kan påføres direkte fra 300ml patronen. Med fremragende vedhæftning til mineralske underlag er den perfekt til både indendørs og udendørs reparationsarbejde. Efter hærdning kan overfladen overmales og bearbejdes som almindeligt cement.

Specifikationer

Type:Cement spartelmasse
Farve:Grå
Volumen:300 ml
Tørretid:1-2 timer
Anvendelse:Reparation af beton og cement
Pakningstype:Patron/tube
Temperaturområde:-10°C til +60°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid tager det for spartelmassen at tørre?

Soudal Repair Express cement spartelmasse tørrer typisk på 1-2 timer afhængigt af temperatur og fugtighed. Fuld hærdning opnås efter 24 timer.

Kan produktet bruges til udendørs reparationer?

Ja, Repair Express cement spartelmasse er velegnet til både indendørs og udendørs brug på beton og cementbaserede materialer med god vejrbestandighed.

Skal spartelmassen blandes inden brug?

Nej, produktet er klar-til-brug direkte fra patronen. Der kræves ingen opblanding eller forberedelse - bare påfør direkte på det område, der skal repareres.

Kan jeg male over spartelmassen efter den er tørret?

Ja, efter fuld hærdning (24 timer) kan overfladen overmales med standard maling. Overfladen kan også bearbejdes som almindeligt cement.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement

PriceData har fulgt prisen på SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement i 181 dage. Laveste pris i perioden er 37,21 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 104 kr.

Den nuværende pris på 102,19 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for SOUDAL Cement Repair Express spartelmasse grå 300ml patron, er en klar-til-brug reparation af fuger og revner i cement de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026102,19 kr15,81 kr (13%)
30. maj 2026118 kr15,81 kr (15%)
23. maj 2026102,19 kr15,81 kr (13%)
22. maj 2026118 kr15,81 kr (15%)
15. maj 2026102,19 kr15,81 kr (13%)
14. maj 2026118 kr15,81 kr (15%)
2. maj 2026102,19 kr1,91 kr (2%)
1. maj 2026104,1 kr1,91 kr (2%)
18. apr. 2026102,19 kr1,91 kr (2%)
17. apr. 2026104,1 kr1,91 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret