Gå til hovedindhold

Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort

SonyElektronikEAN: 4548736143487
Pris fra 1.528 krtil 2.299 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 771 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.457 kr 28. maj

Sammenlign priser på Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1528 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort
1.528 kr
Til butik
Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefoner & Mikrofoner
Farve: 1
Artikel nr.: WF1000XM5B.CE7
EAN: 4548736143487
Varenr.: 10535049
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony WF-1000XM5 Trådløs Ægte trådløse øretelefoner Sort
1.529 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WF-1000XM5 - Earbuds - Black
1.590 kr
Til butik
Sony WF-1000XM5 - Earbuds - Black billede

Produktinformation

Forkæl dig selv med enestående lyd og frihed fra distraheringer med Sony WF-1000XM5 True Wireless in-ear hovedtelefoner. Den forbedrede aktive støjreduktion kan eliminere omgivende lyde helt eller blande dem sømløst med din musik. Den nye Dynamic Driver X, fyldt med lydkvalitetsteknologier, leverer utrolig lyd, mens Præcis Stemmeoptagelsesteknologi sikrer, at din stemme altid bliver hørt. Lyt til dine yndlingssange, podcasts og mere i op til 24 timer ad gangen og nyd bekvemmeligheden ved Google Assistant, Bluetooth Multipoint og en IPX4-beskyttelsesklassificering. Aktiv støjreduktion Disse hovedtelefoner repræsenterer et kvantespring inden for støjreducerende teknologi. Takket være to proprietære processorer, dobbelte feedback-mikrofoner og støjisolerede øreprop-tips kan du virkelig nyde din yndlingsmusik uden distraheringer. Støjreduktionsprocessen kan optimeres i realtid for den bedste ydeevne baseret på din omgivelse. Utrolig lyd Nyd overlegen lydkvalitet, der er forbedret med teknologier som Hi-Res Audio, DSEE Extreme og mere. I forgrunden står den nye Dynamic Driver X, der giver endnu rigere stemmer, flere detaljer og generelt overlegen lydkvalitet. Stemmeklarhed Dine opkald har aldrig været klarere. Med knogleledningsensorer og præcis stemmeoptagelsesteknologi vil du altid blive hørt tydeligt, selv i meget støjende miljøer. 24-timers afspilning Med opladningsetuiet får du musik i op til 24 timer ad gangen. En fuld opladning tager kun 2 timer, og du kan hurtigoplade hovedtelefonerne på kun 3 minutter for en ekstra times lyd. Bluetooth Multipoint Forbind op til 2 Bluetooth-enheder samtidigt og skift problemfrit mellem dem efter behov.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: WF1000XM5B.CE7
EAN: 4548736143487
Varenr.: 3199926
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony WF-1000XM5 Trådløse Høretelefoner, Earbuds (sort)
1.670 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony WF-1000XM5 Wireless In-ear - Black
1.736 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse in-ear høretelefoner Sony WF-1000XM5 - sort
-25%1.799 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse in-ear høretelefoner Sony WF-1000XM5 - sort
-25%1.819 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony WF-1000XM5 Trådløs Ægte trådløse øretelefoner Sort
1.879 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Wf-1000xm5 Wireless Noise Cancelling Earbuds Stereo Sort
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.528 kr1.528 krKøb
2CompuMail DK1.529 kr1.529 krKøb
3Proshop DK1.590 kr1.590 krKøb
4Komplett DK1.670 kr1.670 krKøb
5Teknikproffset DK1.736 kr1.785 krKøb
6Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
7Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
8Ultrashop1.879 kr1.879 krKøb
9Dustin DK2.299 kr2.385,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort

PriceData har fulgt prisen på Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.457 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.582 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.511 kr.

Den nuværende pris på 1.528 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Sony WF-1000XM5 - Ægte trådløse øretelefoner med mik. - i øret - Bluetooth - aktiv støjfjerning - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.528 kr71 kr (5%)
28. maj 20261.457 kr10 kr (1%)
27. maj 20261.467 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.476 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.484 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.485 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.493 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.494 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.502 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.511 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret