Gå til hovedindhold

Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå)

SonyHovedtelefoner og headsetEAN: 4548736158382
Pris fra 989 krtil 1.299 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 310 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 874 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 989 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-ULT900N med ANC - skovgrå
-19%989 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-ULT900N med ANC - skovgrå billede

Produktinformation

Sony WH-ULT900N - Ult Power Sound Series - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - skovgråOplev Sony WH-ULT900N-hovedtelefonerne, hvor innovation møder enestående lyd. Disse hovedtelefoner er konstrueret med Dual Noise Sensor Technology og Active Noise Cancelling og er designet til at give en fordybende lydoplevelse ved at filtrere omgivende støj fra, så du udelukkende kan fokusere på musikken. Bluetooth 5.2-teknologi sikrer problemfri trådløs forbindelse, mens muligheden for kabelforbindelse via et 3,5 mm jackstik eller USB-C giver fleksibilitet til alle dine lydbehov.Avanceret lydklarhedOplev klar lyd med Sonys Dual Noise Sensor Technology og Active Noise Cancelling-funktion, der sikrer en fordybende lytteoplevelse ved effektivt at minimere baggrundsstøj.Problemfri tilslutningsmulighederMed Bluetooth 5.2 og en række forskellige tilslutningsmuligheder, herunder et 3,5 mm jackstik og USB-C, tilbyder WH-ULT900N alsidige kablede og trådløse forbindelser, der passer til alle dine lydbehov.Komfort og bekvemmelighedDisse hovedtelefoner er designet til lange lyttesessioner og har en justerbar hovedbøjle, et foldbart design og ørekopper i fuld størrelse, hvilket gør dem både komfortable og bærbare.Integration af smart teknologiUdstyret med intelligente assistenter som Alexa og Google Assistant og funktioner som wear detection og Dynamic Head Tracking er WH-ULT900N-hovedtelefonerne skabt til en smart, intuitiv brugeroplevelse.Overlegen lydkvalitetNyd den rige, detaljerede lyd med en bred frekvensrespons på 5-20.000 Hz, neodymmagneter og Sonys DSEE-teknologi, der forbedrer dit lydindhold til næsten høj opløsningskvalitet.GenereltAnbefalet brug: Transportabel elektronikFarve: Skovgrå

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Høretelefoner
Vægt: 0.7g
EAN: 4548736158382
Varenr.: 1810946
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå)
999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-ULT900N med ANC - skovgrå
-19%1.009 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-ULT900N med ANC - skovgrå billede

Produktinformation

Sony WH-ULT900N - Ult Power Sound Series - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - skovgråOplev Sony WH-ULT900N-hovedtelefonerne, hvor innovation møder enestående lyd. Disse hovedtelefoner er konstrueret med Dual Noise Sensor Technology og Active Noise Cancelling og er designet til at give en fordybende lydoplevelse ved at filtrere omgivende støj fra, så du udelukkende kan fokusere på musikken. Bluetooth 5.2-teknologi sikrer problemfri trådløs forbindelse, mens muligheden for kabelforbindelse via et 3,5 mm jackstik eller USB-C giver fleksibilitet til alle dine lydbehov.Avanceret lydklarhedOplev klar lyd med Sonys Dual Noise Sensor Technology og Active Noise Cancelling-funktion, der sikrer en fordybende lytteoplevelse ved effektivt at minimere baggrundsstøj.Problemfri tilslutningsmulighederMed Bluetooth 5.2 og en række forskellige tilslutningsmuligheder, herunder et 3,5 mm jackstik og USB-C, tilbyder WH-ULT900N alsidige kablede og trådløse forbindelser, der passer til alle dine lydbehov.Komfort og bekvemmelighedDisse hovedtelefoner er designet til lange lyttesessioner og har en justerbar hovedbøjle, et foldbart design og ørekopper i fuld størrelse, hvilket gør dem både komfortable og bærbare.Integration af smart teknologiUdstyret med intelligente assistenter som Alexa og Google Assistant og funktioner som wear detection og Dynamic Head Tracking er WH-ULT900N-hovedtelefonerne skabt til en smart, intuitiv brugeroplevelse.Overlegen lydkvalitetNyd den rige, detaljerede lyd med en bred frekvensrespons på 5-20.000 Hz, neodymmagneter og Sonys DSEE-teknologi, der forbedrer dit lydindhold til næsten høj opløsningskvalitet.GenereltAnbefalet brug: Transportabel elektronikFarve: SkovgråFunktioner: SliddetektionautoslukDynamic Head Trackingvindstøj-reduktionsstrukturMaks. driftsafstand: 10 mMateriale: Genbrugelig plastikProdukttype: Hovedtelefoner - Bluetooth - trådløskablet - 35 mm jackstikSerie: Ult Power Sound SeriesVægt: 255 gLydudgangAktiv støjfjerning: JaAntal simultant forbindelse enheder: 2Blænder: 40 mmBluetooth audiocodec: SBCAACLDACBluetooth-profiler: Hands-Free Profile (HFP)Headset Profile (HSP)Advanced Audio Distribution Profile (A2DP)Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP)Serial Copy Management System (SCMS-T)Bluetooth-version: Bluetooth 5.2Egenskaber: MultiPoint TechnologyPrecise Voice Pickup TechnologyGoogle Fast PairMicrosoft Swift PairProcessor V1Foldbar: JaForbindelsesteknologi: Trådløs, kabletFølsomhed: 110 dB/mWFrekvensrespons: 5 - 20000 HzHovedtelefoner koptype: LukketHovedtelefonmodeller: Fuld størrelse binauralHovedtelefonteknologi: DynamiskImpedans: 32 OhmJusterbart pandebånd: JaLydeffekter: Digital Sound Enhancement Engine (DSEE)Ambient Sound ModeAdaptive Sound Control360 Reality AudioMagnetmateriale: NeodymStøvisolering: JaTrådløs teknologi: BluetoothMikrofonDriftsmåde af mikrofon: Omni-directional, stråleformingFormfaktor: IndbyggetMed mikrofoner: 4Mikrofonteknologi: ElektretkondenserStøjannulleringsteknologi: Dual Noise Sensor TechnologySporingSensorer: Kapacitiv sensorTilslutningerForbindelsestype: USB-C (kun strøm) (24 pin USB-C)KabelAftageligt kabel: JaBelagt stikforbindelse: GuldKabellængde: 1.2 mInternet of Things (IoT)Intelligent assistent: Google Assistant, Alexa indbyggetInternet of Things (IoT) kompatibel: JaDiverseKabeloplysninger: USB opladerkabel - aftagelig | Audiokabel - aftagelig - L-formet/mini-telefonstereo 3,5 mm - 1.2 mOverensstemmelsesstandarder: Bluetooth Class 1, JEITAUdstyr inkluderet: BæretaskeUSB-opladerkabelhovedtelefonkabel (12 m)EffektBatteri: Batteri til hovedtelefon genopladelig - LitiumionDriftstid (op til): 50 time(r)Genopladningstid: 3.5 time(r)Run Time detaljer: Løbende playback (aktiv støjannullering fra): op til 50 timer | Løbende afspilning (AAC, aktiv støjannullering til): op til 30 timer | Løbende snak (aktiv støjannullering fra): op til 40 timer | Løbende snak (aktiv støjannullering til): op til 30 timMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 40 °CMin. driftstemperatur: 0 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Høretelefoner
Vægt: 0.7g
EAN: 4548736158382
Varenr.: 1810946
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony WH-ULT900N Trådløs Kabling Hovedtelefoner Grå
1.089 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony ULT Wear Headset - Green
1.248 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony WH-ULT900N Trådløs Kabling Hovedtelefoner Grå
1.291 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Ult Wear Stereo Grøn
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK989 kr989 krKøb
2Komplett DK999 kr999 krKøb
3Vivas DK1.009 kr1.078 krKøb
4Ultrashop1.089 kr1.089 krKøb
5Proshop DK1.248 kr1.248 krKøb
6CompuMail DK1.291 kr1.291 krKøb
7Dustin DK1.299 kr1.385,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå)

PriceData har fulgt prisen på Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå) i 145 dage. Laveste pris i perioden er 874 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 1.027 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 965 kr.

Den nuværende pris på 989 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Sony ULT WEAR trådløse høretelefoner Over-Ear med mic (skovgrå) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026989 kr37 kr (4%)
1. jun. 2026952 kr43 kr (5%)
31. maj 2026909 kr35 kr (4%)
21. apr. 2026874 kr16 kr (2%)
21. mar. 2026890 kr108 kr (11%)
20. mar. 2026998 kr2 kr (0%)
18. mar. 2026996 kr1 kr (0%)
17. mar. 2026995 kr1 kr (0%)
14. mar. 2026994 kr5 kr (1%)
12. mar. 2026999 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret