Gå til hovedindhold

Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid

SonyElektronikEAN: 0711719598558
Pris fra 689 krtil 1.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 610 kr (47% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 689 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sony PULSE Elite Trådløs Hovedtelefoner Sort Hvid Headset - GEEKD.dk
-37%689 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sony PULSE Elite Trådløs Hovedtelefoner Sort Hvid Headset - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Sony PULSE Elite Headset Kabel & trådløs Spil Bluetooth Opladningsstativ Sort, Hvid Sony PULSE Elite. Produkttype: Headset. Forbindelsesteknologi: Kabel & trådløs, Bluetooth. Anbefalet brug: Spil, Produktfarve: Sort, Hvid * Sort, Hvid Spil Headset Headset...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Trådløst Headset
EAN: 0711719598558
Varenr.: 52361269543248
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony Playstation 5 PULSE Elite trådløst headset
894 kr
Til butik
Sony Playstation 5 PULSE Elite trådløst headset billede

Produktinformation

Nyd en ekstraordinær, naturtro lyd i dine yndlingsspil med det trådløse PULSE Elite-headset. Oplev en ny æra inden for gaming-lyd, hvor studiebasserede planmagnetiske drivere gengiver lydbilleder med ultralav forvrængning, så du får rige detaljer og kan høre præcis det, spiludviklerne havde til hensigt. Mærk actionen med klar, dyb bas, og forbedr din opfattelse med mere præcis positionering af lydsignaler i PS5-spil, der understøtter 3D-lyd. Gå aldrig glip af et beat, da den nye trådløse PlayStation Link-teknologi med ultralav latenstid og uden tab leverer lyd med lynets hastighed uden at miste en eneste hørbar detalje i processen. Tilslut og skift nemt mellem PlayStation Link-kompatible enheder, herunder din PS5-konsol, PC, Mac og PlayStation Portal-fjernspiller. Tilslut dit headset til en mobil enhed via Bluetooth, mens du stadig er tilsluttet en PlayStation Link-enhed, så du kan tage opkald og nyde musik, mens du spiller uden afbrydelser. Lad dine venner høre din stemme højt og tydeligt gennem en udtrækkelig mikrofon, der er udstyret med AI-forbedret støjreduktionsteknologi, mens let tilgængelige lydstyrke- og mikrofonkontroller giver dig mulighed for at holde øjnene på spillet. Bliv ved med at spille med en lang batterilevetid på op til 30 timer, hurtigopladningsfunktion og en medfølgende opladningsholder, hvor du kan vise dit headset frem, mens det oplades til din næste episke session. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Tilbehør
EAN: 0711719598558
Varenr.: D37073
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony Pulse Elite Trådløst Gamingheadset (hvid)
999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid
-47%1.279 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid
-46%1.299 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Geekd689 kr689 krKøb
2Teknikproffset DK894 kr953 krKøb
3Komplett DK999 kr999 krKøb
4Boligcenter DK1.279 kr1.279 krKøb
5Vivas DK1.299 kr1.378 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid

PriceData har fulgt prisen på Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid i 183 dage. Laveste pris i perioden er 689 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.021 kr.

Den nuværende pris på 689 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Sony PULSE Elite gaming-headset - kablet & trådløst, Bluetooth, opladningsstand - sort/hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026689 kr205 kr (23%)
26. maj 2026894 kr105 kr (11%)
16. maj 2026999 kr80 kr (7%)
17. apr. 20261.079 kr20 kr (2%)
13. apr. 20261.099 kr100 kr (10%)
9. apr. 2026999 kr100 kr (9%)
3. apr. 20261.099 kr100 kr (10%)
27. mar. 2026999 kr100 kr (9%)
6. feb. 20261.099 kr60 kr (5%)
5. feb. 20261.159 kr70 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret