Gå til hovedindhold

Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5

SonySpilcontrollereEAN: 0711719589846
Pris fra 449 krtil 719,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 270,95 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 449 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sony Playstation 5 DualSense Trådløs Controller - Chroma Pearl - GEEKD.dk
-21%449 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sony Playstation 5 DualSense Trådløs Controller - Chroma Pearl - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Kunne du også godt tænke dig en controller, der ikke kun leverer sindssyg performance, men også får dit hele setup til at se vildt professionelt ud? Sony PlayStation 5 DualSense Chroma Pearl kombinerer cutting-edge gaming-teknologi med et sofistikeret des...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Controller
EAN: 0711719589846
Varenr.: 49694324162896
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony DualSense Controller Sony PlayStation 5 Hvid
509 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony DualSense trådløs controller - Chroma Pearl
566 kr
Til butik
Sony DualSense trådløs controller - Chroma Pearl billede

Produktinformation

Maks. 1 pr. kunde. Den trådløse Chroma Pearl DualSense-controller skifter farve fra alle vinkler med en iriserende finish af pink og creme og er en elegant tilføjelse til udvalget af PlayStation 5-tilbehør. Fuldend det førsteklasses look med matchende Chroma Pearl-konsolcovers, eller bland det med de levende Chroma Indigo eller friske Chroma Teal-konsolcovers - tre fascinerende farver, der fås i Chroma Collection. Oplev en dybere, meget fordybende spiloplevelse, der bringer handlingen til live i dine håndflader. Den trådløse DualSense-controller tilbyder fordybende haptisk feedback, dynamiske adaptive triggere og en indbygget mikrofon, alt sammen integreret i et ikonisk komfortabelt design. Haptisk feedback, Mærk fysisk respons på dine handlinger i spillet med dobbelte aktuatorer, som erstatter traditionelle rumlemotorer. I dine hænder kan disse dynamiske vibrationer simulere følelsen af alt fra omgivelser til rekylen fra forskellige våben. Adaptive udløsere, Oplev forskellige niveauer af kraft og spænding, når du interagerer med dit udstyr og dine omgivelser i spillet. Fra at trække en stadig strammere buestreng tilbage til at bremse en bil, der kører for stærkt, kan du føle dig fysisk forbundet med dine handlinger på skærmen. Find din stemme, del din passion, Indbygget mikrofon og stik til headset, Chat med venner online ved hjælp af den indbyggede mikrofon - eller ved at tilslutte et headset til 3,5 mm-stikket. Du kan nemt slå stemmeoptagelse til og fra med et øjebliks varsel med den dedikerede mute-knap. Opret-knap, Optag og send dine mest episke spiløjeblikke med create-knappen. Med udgangspunkt i succesen med den banebrydende SHARE-knap giver "create" spillerne flere måder at producere spilindhold på og sende deres eventyr live til hele verden. Et spilikon i dine hænder, Karakteristisk komfort, Tag kontrollen med et udviklet, tofarvet design, der kombinerer et ikonisk, intuitivt layout med forbedrede sticks og en nytænkt lysbjælke. Velkendte funktioner, Den trådløse DualSense-controller bevarer mange DUALSHOCK 4-funktioner, som vender tilbage til en ny generation af spil. Indbygget batteri, Oplad og spil, nu via USB Type-C. Integreret højttaler, Udvalgte spil får en ekstra dimension med mere naturtro lydeffekter fra controlleren. Bevægelsessensor, Giv intuitiv bevægelseskontrol til understøttede spil med det indbyggede accelerometer og gyroskop. Løft dit spil på Apple-enheder, Bluetooth-parring, Controlleren parres direkte med din kompatible iPad, iPhone, Mac eller Apple TV via Bluetooth, så du får den velkendte PlayStation®-komfort og næste generations præcision til din spiloplevelse. Du kan endda få glæde af controllerens touchpad, bevægelsessensor og opleve dens adaptive trigger-effekter i kompatible spil. Spil-apps, Den trådløse DualSense-controller er kompatibel med tusindvis af controller-understøttede spil, herunder dem på Apple Arcade, og giver dig mulighed for at forbedre dit spil derhjemme og på farten. Sprog på omslaget: Engelsk, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Sony PlayStation 5
EAN: 0711719589846
Varenr.: D06785
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5
588 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PS5 controller Sony DualSense - trådløs gamepad (hvid)
-6%619 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PS5 controller Sony DualSense - trådløs gamepad (hvid)
-6%639 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony DualSense Controller Sony PlayStation 5 Hvid
649 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony - Playstation 5 Dualsense Controller - Trådløs - Chroma Pearl
719,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Geekd449 kr449 krKøb
2CompuMail DK509 kr509 krKøb
3Teknikproffset DK566 kr615 krKøb
4CS MEGASTORE DK588 kr627 krKøb
5Boligcenter DK619 kr619 krKøb
6Vivas DK639 kr708 krKøb
7Ultrashop649 kr649 krKøb
8Gucca.dk719,95 kr719,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5

PriceData har fulgt prisen på Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 444 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 583 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 543 kr.

Den nuværende pris på 449 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Sony DualSense - Gamepad - trådløs - Bluetooth - chroma perle - for Sony PlayStation 5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026449 kr60 kr (12%)
27. maj 2026509 kr32 kr (6%)
26. maj 2026541 kr4 kr (1%)
25. maj 2026545 kr7 kr (1%)
21. maj 2026538 kr12 kr (2%)
20. maj 2026526 kr4 kr (1%)
19. maj 2026530 kr16 kr (3%)
18. maj 2026546 kr17 kr (3%)
17. maj 2026529 kr9 kr (2%)
15. maj 2026538 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret