Gå til hovedindhold

Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk

SonySpilcontrollereEAN: 0711719586555
Pris fra 1.199 krtil 1.749,95 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 550,95 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1199 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk
-23%1.199 kr
Før 1.549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Sony DualSense Edge er den mest avancerede PlayStation 5-controller til dato - skabt til dig, der ønsker total kontrol og tilpasning på professionelt niveau. Med sit markante sort/hvide design, kraftfulde funktioner og forbedret ergonomi er DualSense Ed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Controller
EAN: 0711719586555
Varenr.: 52361238085968
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony DualSense Edge Controller V2 Hvid
1.370 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony | DualSense Edge™ - Gamepad - trådløs - Bluetooth - for Sony Playstation® 5 | White
1.486 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sony DualSense Edge håndkontrol
1.499 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
PlayStation 5 DualSense Edge Controller
1.505 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Spilcontroller Sony DualSense Edge V2 - hvid (PS5)
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Spilcontroller Sony DualSense Edge V2 - hvid (PS5)
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony DualSense Edge Controller V2 Hvid
1.679 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony DualSense Edge PS5 Controller V2
1.743 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Ps5 Dualsense Edge Controller - V2
1.749,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Geekd1.199 kr1.199 krKøb
2CompuMail DK1.370 kr1.370 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.486 kr1.486 krKøb
4Av-Cables DK1.499 kr1.499 krKøb
5Komplett DK1.505 kr1.505 krKøb
6Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
7Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
8Ultrashop1.679 kr1.679 krKøb
9Teknikproffset DK1.743 kr1.802 krKøb
10Gucca.dk1.749,95 kr1.749,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.542 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.472 kr.

Den nuværende pris på 1.199 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Sony DualSense Edge Controller - Sort/Hvid Trådløs Pro-Gamepad til PlayStation 5 - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.199 kr171 kr (12%)
29. maj 20261.370 kr7 kr (1%)
19. maj 20261.377 kr25 kr (2%)
17. apr. 20261.402 kr109 kr (7%)
15. apr. 20261.511 kr16 kr (1%)
11. apr. 20261.527 kr91 kr (6%)
28. mar. 20261.436 kr38 kr (3%)
25. mar. 20261.474 kr8 kr (1%)
24. mar. 20261.482 kr9 kr (1%)
20. mar. 20261.491 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret