Gå til hovedindhold

Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total)

SonyHøjttalereEAN: 4548736165328
Pris fra 2.823 krtil 4.488 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.665 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.675 kr 3. maj

Sammenlign priser på Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2823 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600
2.823 kr
Til butik
Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 billede

Produktinformation

Soundbar-system til hjemmebiograf med 3.1.2-kanals lyd, dedikeret subwoofer, Bluetooth 5.3-streaming, appstyring og samlet udgangseffekt på 350 W. Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 leverer højopløst lyd med tydelig dialog og levende effekter, forbedret af S-Force PRO Vertical Surround Engine for en omsluttende surroundoplevelse til både film og gaming. Understøtter Dolby Atmos- og DTS:X-dekodning 3D rumlig lyd med Voice Mode, Night Mode, Bass Boost og Sound Field BRAVIA Sync og ARC/eARC-understøttelse via HDMI Afspiller 2-kanals, 5.1-kanals og 7.1-kanals LPCM-formater Kan vægmonteres eller placeres på bord En strømlinet opsætning med trådløs forbindelse og fleksible lydtilstande gør det nemt at tilpasse lyden i dit hjemmeunderholdningssystem til øjeblikket.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hjemmebio
Artikel nr.: HTB600.CEL
EAN: 4548736165328
Varenr.: 3388249
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Soundbar Sony HT-B600 - 3.1.2 kanaler, 350 W, sort
-12%2.999 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Soundbar Sony HT-B600 - 3.1.2 kanaler, 350 W, sort billede

Produktinformation

Fordele ved soundbar til TV fra SonyGør film, serier og spil mere medrivende med 3.1.2 kanaler og kraftig 350 W total effekt. HT‑B600 leverer omsluttende lyd med Dolby Atmos og DTS:X, så dialog står klart, mens den trådløse subwoofer giver dyb bas til action- og musikoplevelser.Nem opsætning og daglig brugTilslut ét HDMI-kabel og nyd eARC/ARC for høj kvalitet fra TV’et. CEC via BRAVIA Sync gør betjeningen enkel med fjernbetjeningen, og Auto standby sparer strøm. Den slanke soundbar kan vægmonteres for et stilrent setup i stuen.Alsidige tilslutningerStream trådløst med Bluetooth 5.3 (SBC/AAC), eller brug USB til musik. En optisk indgang og HDMI udvider mulighederne, så du kan få god lyd fra flere kilder.Lydkanaler: 3.1.2Udgangseffekt (RMS): 350 WLydformater: Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS:X, DTS-ES, DTS‑HD Master Audio, DTS 96/24, LPCM, AAC, MPEG‑2eARC/ARC: JaTrådløs forbindelse: Bluetooth 5.3 (profiler: SBC, AAC)Indgange/porte: 1× HDMI, 1× optisk digital, 1× USB 2.0Soundbar mål: B 95,0 cm × D 11,0 cm × H 6,4 cmSoundbar vægt: 3,1 kgSubwoofer: trådløs, bassrefleks, effekt 20 WSubwoofer mål: H 38,8 cm × B 21,0 cm × D 38,8 cmSubwoofer vægt: 7,7 kgVægmontering: Ja (kit medfølger)Farve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Soundbars
Vægt: 29.11g
EAN: 4548736165328
Varenr.: 1920237
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Soundbar Sony HT-B600 - 3.1.2 kanaler, 350 W, sort
-12%3.019 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Soundbar Sony HT-B600 - 3.1.2 kanaler, 350 W, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Soundbars
Vægt: 29.11g
EAN: 4548736165328
Varenr.: 1920237
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 3.1.2-kanal Soundbarsystem Sort
3.059 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total)
3.458 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony BRAVIA Theatre Bar 6 soundbar med subwoofer
-22%3.490 kr
Før 4.490 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Bar 6 3.1.2 Soundbar Sort
4.488 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.823 kr2.823 krKøb
2Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
3Vivas DK3.019 kr3.278 krKøb
4CompuMail DK3.059 kr3.059 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.458 kr3.657 krKøb
6Komplett DK3.490 kr3.490 krKøb
7Dustin DK4.488 kr4.574,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total)

PriceData har fulgt prisen på Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.429 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 2.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.763 kr.

Den nuværende pris på 2.823 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Sony BRAVIA Theater Bar 6 HT-B600 - Lydbarsystem - til hjemmebiograf - 3.1.2-kanal - trådløs - Bluetooth - App-kontrolleret - 350 Watt (Total) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.823 kr79 kr (3%)
27. maj 20262.902 kr23 kr (1%)
20. maj 20262.879 kr177 kr (7%)
16. maj 20262.702 kr121 kr (4%)
14. maj 20262.823 kr148 kr (6%)
3. maj 20262.675 kr89 kr (3%)
2. maj 20262.764 kr225 kr (8%)
25. apr. 20262.989 kr40 kr (1%)
24. apr. 20262.949 kr11 kr (0%)
22. apr. 20262.938 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret