Gå til hovedindhold

Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud

SolgarVitaminer og tilskudEAN: 0033984012493
Pris fra 103 krtil 157,89 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 54,89 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Healthwell DK
TrustScore 5 ud af 54,7
Solgar Gentle Iron, 90 kapsler
-20%103 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar Gentle Iron, 90 kapsler billede

Produktinformation

Gentle Iron fra Solgar er et mildt jerntilskud med ferrobisglycinat, en type jern, som er mere skånsom mod mave-tarmsystemet. I kroppen bidrager jern bl.a. til en normal produktion af syretransportøren hæmoglobin og røde blodlegemer samt til immunforsvarets normalfunktion. Tag en kapsel om dagen for at sikre dit daglige indtag af jern.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Jern
Størrelse: 90 kapsler
Artikel nr.: 36797
EAN: 0033984012493
Varenr.: 36797
Gå til Muscle House DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud
-25%105,11 kr
Før 139,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud billede

Produktinformation

Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) Jern er et essentielt mineral, der er uundværligt for dannelsen af røde blodceller og hæmoglobin. Solgar Jern Skånsom 20 mg anvender jernbisglycinat – en cheleret jernform, der er dokumenteret skånsom mod maven og veldefineret for god optagelighed. Produktet er særligt velegnet til kvinder i den fertile alder, vegetarer og veganere. 1 kapsel til måltid. Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Kosttilskud bør ikke træde i stedet for varieret kost. Opbevares uden for børns rækkevidde. Bør kun efter aftale med læge eller sundhedsplejerske anvendes af gravide og børn under 1 år. Næringsindhold Per 1 kapsel: Jern (mg): 20 (143% RI) Fyldemiddel (mikrokrystallinsk cellulose, citronsyre)Vegetabilsk kapsel (hydroxypropylmethylcellulose)Jern (bisglycinat)Antiklumpningsmiddel (magnesiumsalte af fedtsyrer)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Kosttilskud
EAN: 0033984012493
Varenr.: 57544207335749
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Solgar Jern skånsom 20 mg, 90 kaps.
112,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Jern skånsom vegicaps 25 mg - 90 kap - Solgar
116 kr
Til butik
Gå til Muscle Supplements DK
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Solgar Blidt Jern 20 mg, 90 veganske kapsler
126 kr
Til butik
Gå til Core Nutrition DK
TrustScore 5 ud af 54,7
Solgar Gentle Iron, 90 kapsler
129 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Solgar Jern skånsom 20 mg - 90 kap.
-5%132 kr
Før 139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Gentle Iron 20mg - 90 Kapsler - Solgar
138,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Solgar Jern skånsom 20 mg - 90 kapsler
139,95 kr
Til butik
Gå til Eco Supplements DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Blidt jern, 20 mg - 90 veganske kapsler
157,89 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Healthwell DK103 kr103 krKøb
2Muscle House DK105,11 kr144,11 krKøb
3Ren-velvaereshop.dk112,95 kr112,95 krKøb
4Økologisk-Supermarked116 kr116 krKøb
5Muscle Supplements DK126 kr126 krKøb
6Core Nutrition DK129 kr129 krKøb
7Helsegrossisten.dk132 kr132 krKøb
8Signaturshop138,95 kr138,95 krKøb
9Duft og Natur139,95 kr139,95 krKøb
10Eco Supplements DK157,89 kr157,89 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud

PriceData har fulgt prisen på Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud i 182 dage. Laveste pris i perioden er 103 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 116 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 110 kr.

Den nuværende pris på 103 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Solgar Jern skånsom 20 mg (90 kap) - Kosttilskud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026103 kr2,11 kr (2%)
17. apr. 2026105,11 kr7,84 kr (7%)
14. apr. 2026112,95 kr3,05 kr (3%)
13. apr. 2026116 kr3,05 kr (3%)
3. apr. 2026112,95 kr
1. apr. 2026111,96 kr
24. mar. 2026112,95 kr9,95 kr (10%)
3. mar. 2026103 kr9,95 kr (9%)
3. feb. 2026112,95 kr7,99 kr (8%)
23. jan. 2026104,96 kr7,99 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret