Gå til hovedindhold

Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler

SolgarVitaminer og tilskudEAN: 0033984033405
Pris fra 69 krtil 137,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 68,95 kr (50% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 69 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Solgar Vitamin D3 - 1000 IU (25 µg) - 100 bløde kapsler
-59%69 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar Vitamin D3 - 1000 IU (25 µg) - 100 bløde kapsler billede

Produktinformation

Hvis du går op i dit heldbred og gerne vil tilbyde produkter til beskyttelse og velvære, så køb D3-vitamin (fiskeleverolie og Cholecalciferol Solgar Vitamina Ui 100 enheder og mange andre produkter Solgar til de bedste priser!Vitamina Ui fra Solgar er et vitamin D3-tilskud baseret på fiskeleverolie og cholecalciferol, udviklet for at fremme optimal optagelse og udnyttelse af dette vigtige vitamin. Produktet leveres som bløde kapsler, hvilket gør det nemt at indtage for både voksne og alle, der ønsker at styrke knoglesundhed, led og immunsystem. Hver pakke indeholder 100 kapsler, hvilket sikrer en langvarig og praktisk forsyning i hverdagen. Ingredienserne omfatter mandelolie og cholecalciferol, som giver en naturlig og effektiv kilde til vitamin D3. Tilskuddet er særligt velegnet til personer med følsomme kostbehov, da det er glutenfrit, laktosefrit, hvedefrit og sojafrit, hvilket gør det let at integrere i forskellige livsstile og diæter. Fremstillet i USA under pålidelige apoteksstandarder og egnet til unisex-brug, hvilket gør det anvendeligt for mange brugere. Pakken på 200 g sikrer optimal koncentration af aktive ingredienser, målrettet pleje af knogler og led samt støtte til kvinders sundhed, i et format der prioriterer god fordøjelse og effektivitet. Dette tilskud er en praktisk og sikker løsning for dem, der ønsker at opretholde passende niveauer af vitamin D3 i hverdagen, med fokus på kvalitet og renhed i hver kapsel.Type: VitaminerKvinders sundhedParapharmacyFormat: Bløde kapslerGavnlige effekter: Boost til immunsystemetPleje af knogler og ledKøn: UnisexEnheder: 100 enhederIngrediens: MandelolieD3-vitaminCholecalciferolVigtige opl...

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Kosttilskud
Vægt: 0.2g
EAN: 0033984033405
Varenr.: 1871652
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Solgar Vitamin D3 - 1000 IU (25 µg) - 100 bløde kapsler
-53%89 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar Vitamin D3 - 1000 IU (25 µg) - 100 bløde kapsler billede

Produktinformation

Hvis du går op i dit heldbred og gerne vil tilbyde produkter til beskyttelse og velvære, så køb D3-vitamin (fiskeleverolie og Cholecalciferol Solgar Vitamina Ui 100 enheder og mange andre produkter Solgar til de bedste priser!Vitamina Ui fra Solgar er et vitamin D3-tilskud baseret på fiskeleverolie og cholecalciferol, udviklet for at fremme optimal optagelse og udnyttelse af dette vigtige vitamin. Produktet leveres som bløde kapsler, hvilket gør det nemt at indtage for både voksne og alle, der ønsker at styrke knoglesundhed, led og immunsystem. Hver pakke indeholder 100 kapsler, hvilket sikrer en langvarig og praktisk forsyning i hverdagen. Ingredienserne omfatter mandelolie og cholecalciferol, som giver en naturlig og effektiv kilde til vitamin D3. Tilskuddet er særligt velegnet til personer med følsomme kostbehov, da det er glutenfrit, laktosefrit, hvedefrit og sojafrit, hvilket gør det let at integrere i forskellige livsstile og diæter. Fremstillet i USA under pålidelige apoteksstandarder og egnet til unisex-brug, hvilket gør det anvendeligt for mange brugere. Pakken på 200 g sikrer optimal koncentration af aktive ingredienser, målrettet pleje af knogler og led samt støtte til kvinders sundhed, i et format der prioriterer god fordøjelse og effektivitet. Dette tilskud er en praktisk og sikker løsning for dem, der ønsker at opretholde passende niveauer af vitamin D3 i hverdagen, med fokus på kvalitet og renhed i hver kapsel.Type: VitaminerKvinders sundhedParapharmacyFormat: Bløde kapslerGavnlige effekter: Boost til immunsystemetPleje af knogler og ledKøn: UnisexEnheder: 100 enhederIngrediens: MandelolieD3-vitaminCholecalciferolVigtige oplysninger: Glutenfri. Vigtige oplysninger: Laktosefri. Vigtige oplysninger: Hvedefri. Vigtige oplysninger: Uden soja.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Kosttilskud
Vægt: 0.2g
EAN: 0033984033405
Varenr.: 1871652
Gå til Eco Supplements DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Vitamin D3, 25 mcg - 100 bløde kapsler
91,1 kr
Til butik
Vitamin D3, 25 mcg - 100 bløde kapsler billede

Produktinformation

ProduktbeskrivelseVores⁢ Vitamin D3 25 mcg (1000⁢ IU) bløde kapsler er udviklet til at understøtte ⁢din generelle sundhed ved⁣ at levere D-vitamin i en form, der nemt absorberes og udnyttes af kroppen. Med⁤ en effektiv‌ dosis af dette ‍essentielle "solskinsvitamin" tilbyder ⁢dette supplement en praktisk løsning for at sikre tilstrækkelig indtagelse af D-vitamin, særligt i ⁢måneder med begrænset sollys.Egenskaber og Fordele Understøtter immunsystemet: Vitamin D3 bidrager til immunsystemets normale funktion. Sundhed for knogler​ og tænder: ‌ Hjælper med at opretholde normale knogler og tænder. Fremmer calciumoptagelse: Støtter normal optagelse og udnyttelse af calcium og fosfor, ‍hvilket er vigtigt for at bevare normale calciumniveauer i blodet. Muskelsundhed: Bidrager til normal muskelfunktion.Ingredienser Ingrediens MængdeVitamin D3 (som Cholecalciferol)25 mcg (1000 IU)Basisolie (Safflower ⁣oil)Ikke specificeretKapseltype Gelatin,⁣ vegetabilsk glycerin ⁢ FunktionerDette produkt er glutenfri, hvilket‍ gør det⁣ velegnet for personer med ⁣glutenintolerance. Sukkerfri formulering ideel for dem der‌ ønsker at ‍undgå sukker. Ingen​ kunstige farver, smagsstoffer eller ​sødestoffer inkluderet. Fremstillet uden⁤ brug⁤ af kunstige konserveringsmidler. Med vores Vitamin D3 ​25 mcg (1000 IU) bløde kapsler kan‌ du nemt supplere din kost med et vitalt næringsstof som styrker flere kropsfunktioner ⁣fra‌ knogle-til ‍immunforsvarssundhed. Disse kosttilskud giver en simpel metode til sikring​ af nødvendig vitaminindtag året ⁤rundt.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Vitaminer og mineraler||Enkelte vitaminer||D-vitamin||Helsekost||D3
EAN: 0033984033405
Varenr.: 3983
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Solgar D-Vitamin 25 mcg softgels 100 kapsler
110,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
D-Vitamin 25 mcg softgels (1000 IE) - 100 kap - Solgar
118 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler
137,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK69 kr69 krKøb
2Vivas DK89 kr168 krKøb
3Eco Supplements DK91,1 kr91,1 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk110,95 kr110,95 krKøb
5Økologisk-Supermarked118 kr118 krKøb
6Duft og Natur137,95 kr137,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler

PriceData har fulgt prisen på Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler i 165 dage. Laveste pris i perioden er 69 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 104 kr.

Den nuværende pris på 69 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Solgar D3-vitamin 25 mcg softgel (1000 i.u.) - 100 kapsler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 202669 kr22,1 kr (24%)
1. apr. 202691,1 kr19,85 kr (18%)
14. mar. 2026110,95 kr7,05 kr (6%)
13. mar. 2026118 kr7,05 kr (6%)
3. feb. 2026110,95 kr7,49 kr (7%)
23. jan. 2026103,46 kr7,49 kr (7%)
19. jan. 2026110,95 kr4,05 kr (4%)
17. jan. 2026115 kr4,05 kr (4%)
19. dec. 2025110,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret