Gå til hovedindhold

Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud

SolgarVitaminer og tilskudEAN: 0033984032606
Pris fra 107,95 krtil 149,73 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 41,78 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 105,11 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 107.95 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Muscle House DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud
-23%107,95 kr
Før 139,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud billede

Produktinformation

Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) Vitamin B2 (riboflavin) er essentielt for omsætningen af næringsstoffer til cellulær energi og er en vigtig komponent i FAD og FMN. Solgar B2 Vitamin 100 mg Riboflavin understøtter energistofskiftet, bidrager til at reducere træthed og beskytter cellerne mod oxidativt stress. Voksne: 1 kapsel daglig Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Kosttilskud bør ikke træde i stedet for varieret kost. Opbevares uden for børns rækkevidde. Bør kun efter aftale med læge eller sundhedsplejerske anvendes af gravide og børn under 1 år. Næringsindhold Per 1 kapsel: Riboflavin (mg): 100 (7143% RI) Vitamin B2 (riboflavin)Vegetabilsk kapsel (hydroxypropylmethylcellulose)Antiklumpningsmiddel (magnesiumsalte af fedtsyrer, siliciumdioxid)Fyldemiddel (mikrokrystallinsk cellulose)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Kosttilskud
EAN: 0033984032606
Varenr.: 57544208220485
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Solgar Vitamin C 500mg, 100kap
115,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Vitamin C 500 mg - 100 kapsler - Solgar
122 kr
Til butik
Gå til Muscle Supplements DK
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Solgar - Vitamin C 500 mg, 100 kapsler
126,45 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Solgar Vitamin C 500mg - 100 kap.
-5%134,95 kr
Før 142 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Vitamin C 500mg - 100 Kapsler - Solgar
141,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Solgar Vitamin C 500 mg - 100 kapsler
144,95 kr
Til butik
Gå til Eco Supplements DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Solgar - Vitamin C 500 mg, 100 kapsler
149,73 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Muscle House DK107,95 kr146,95 krKøb
2Ren-velvaereshop.dk115,95 kr115,95 krKøb
3Økologisk-Supermarked122 kr122 krKøb
4Muscle Supplements DK126,45 kr126,45 krKøb
5Helsegrossisten.dk134,95 kr134,95 krKøb
6Signaturshop141,95 kr141,95 krKøb
7Duft og Natur144,95 kr144,95 krKøb
8Eco Supplements DK149,73 kr149,73 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud

PriceData har fulgt prisen på Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud i 185 dage. Laveste pris i perioden er 105,11 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 122 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 114 kr.

Den nuværende pris på 107,95 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Solgar B2 vitamin 100 mg Riboflavin (100 kap) - Kosttilskud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026107,95 kr2,84 kr (3%)
25. apr. 2026105,11 kr2,84 kr (3%)
17. apr. 2026107,95 kr8 kr (7%)
14. apr. 2026115,95 kr6,05 kr (5%)
13. apr. 2026122 kr6,05 kr (5%)
14. mar. 2026115,95 kr6,05 kr (5%)
13. mar. 2026122 kr6,05 kr (5%)
3. feb. 2026115,95 kr8,74 kr (8%)
23. jan. 2026107,21 kr8,74 kr (8%)
19. jan. 2026115,95 kr3,05 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret