Gå til hovedindhold

Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud

SolgarVitaminer og tilskudEAN: 0033984029507
Pris fra 105,95 krtil 217,7 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 111,75 kr (51% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 87 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 105.95 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Muscle House DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud
-24%105,95 kr
Før 139,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud billede

Produktinformation

Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) Vitamin B1 (thiamin) er et vandopløseligt B-vitamin og er uundværligt for omsætningen af kulhydrater til energi. Solgar B1-Vitamin 100 mg (Thiamin) leverer thiaminhydrochlorid i en høj styrke og er velegnet til dem, der ønsker at understøtte energistofskiftet og nervesystemets normale funktion. Voksne: 1 kapsel Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Kosttilskud bør ikke træde i stedet for varieret kost. Opbevares uden for børns rækkevidde. Bør kun efter aftale med læge eller sundhedsplejerske anvendes af gravide og børn under 1 år. Næringsindhold Per 1 kapsel: Thiamin (mg): 100 (9091% RI) Vitamin B1 (thiaminhydrochlorid)Hydroxypropylmethylcellulose (vegetabilsk kapsel)Antiklumpningsmidler (magnesiumsalte af fedtsyrer, siliciumdioxid)Fyldemidler (hydroxypropylcellulose, mikrokrystallinsk cellulose)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: Kosttilskud
EAN: 0033984029507
Varenr.: 57544208187717
Gå til Core Nutrition DK
TrustScore 5 ud af 54,7
Solgar Vitamin B1 100 mg, 100 kapsler
109 kr
Til butik
Solgar Vitamin B1 100 mg, 100 kapsler billede

Produktinformation

Solgar Vitamin B1 100 mg er et kosttilskud af vitamin B1, også kaldet thiamin, i vegetabilske kapsler. Vitamin B1 spiller en vigtig rolle i kroppens stofskifte af proteiner, kulhydrater og fedtstoffer. Det understøtter også et sundt hjerte og kroppens psykologiske processer, samt bidrager til et normalt fungerende nervesystem. Celler bruger vitamin B1 til at omdanne kulhydrater til glukose, som derefter nedbrydes for at producere energi.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: B-vitamin
Størrelse: 100 kapsler
Artikel nr.: 91987
EAN: 0033984029507
Varenr.: 91987
Gå til Healthwell DK
TrustScore 5 ud af 54,7
Solgar Vitamin B1 100 mg, 100 kapsler
109 kr
Til butik
Solgar Vitamin B1 100 mg, 100 kapsler billede

Produktinformation

Solgar Vitamin B1 100 mg er vegetabilske kapsler med vitamin B1, også kendt som thiamin. Vitamin B1 spiller en vigtig rolle i kroppens stofskifte af proteiner, kulhydrater og fedtstoffer. Det støtter også et sundt hjerte, kroppens psykologiske processer og bidrager til et normalt fungerende nervesystem. Cellerne bruger vitamin B1 til at omdanne kulhydrater til glukose, som derefter nedbrydes for at producere energi.

Produktspecifikationer

Mærke: Solgar
Kategori: B1-vitamin
Størrelse: 100 kapsler
Artikel nr.: 91987
EAN: 0033984029507
Varenr.: 91987
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin), 100 kap/18g
109,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
B1-vitamin 100 mg (Thiamin) - 100 kapsler - Solgar
116 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) - 100 kap.
-5%128,5 kr
Før 135 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Vitamin B1 Thiamin 100mg - 100 Kapsler - Solgar
134,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) - 100 kaplser.
139,95 kr
Til butik
Gå til Eco Supplements DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Vitamin B1, 100 mg - 100 kapsler
217,7 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Muscle House DK105,95 kr144,95 krKøb
2Core Nutrition DK109 kr109 krKøb
3Healthwell DK109 kr109 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk109,95 kr109,95 krKøb
5Økologisk-Supermarked116 kr116 krKøb
6Helsegrossisten.dk128,5 kr128,5 krKøb
7Signaturshop134,95 kr134,95 krKøb
8Duft og Natur139,95 kr139,95 krKøb
9Eco Supplements DK217,7 kr217,7 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud

PriceData har fulgt prisen på Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud i 181 dage. Laveste pris i perioden er 87 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 109 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 105,95 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Solgar B1-vitamin 100 mg (Thiamin) (100 kap) - Kosttilskud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026105,95 kr
18. apr. 2026105,11 kr
17. apr. 2026105,95 kr3,05 kr (3%)
24. mar. 2026109 kr22 kr (25%)
3. mar. 202687 kr22 kr (20%)
3. feb. 2026109 kr7,79 kr (8%)
23. jan. 2026101,21 kr7,79 kr (7%)
20. jan. 2026109 kr22 kr (25%)
13. jan. 202687 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret