Gå til hovedindhold

Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud

SolaraySundhed og skønhedEAN: 0076280951110
Pris fra 167,95 krtil 212 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 44,05 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 167.95 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Solaray Magnesium Glycinate 120 kap.
-30%167,95 kr
Før 239,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solaray Magnesium Glycinate 120 kap. billede

Produktinformation

Solaray Magnesium Glycinate - Optimal Magnesiumoptagelse til Muskler, Nerver og Energi | 120 Kapsler Solaray Magnesium Glycinate er en mild og letoptagelig magnesiumform, der effektivt medvirker til at understøtte muskelfunktion, energiomsætning og ne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Solaray
Kategori: Solaray
EAN: 0076280951110
Varenr.: 53344
Gå til Muscle House DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud
-25%179,96 kr
Før 239,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud billede

Produktinformation

Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) Solaray Magnesium Glycinate indeholder magnesium bundet til aminosyren glycin, som er en af de bedst tolererede og mest skånsomme magnesiumformer. Glycinatformen er særlig populær til aftenbrug og til dem med sensitiv mave. Magnesiumglycinat er kendetegnet ved sin høje biotilgængelighed og sin milde virkning på mave-tarm-kanalen. Glycin er desuden en aminosyre, der selv har beroligende egenskaber og kan understøtte søvnkvaliteten. Magnesium bidrager til normal muskelfunktion, nervesystemets normale funktion og normalt energistofskifte. Tag 2-4 kapsler dagligt – gerne om aftenen. Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Kosttilskud bør ikke træde i stedet for en varieret og afbalanceret kost og en sund levevis. Opbevares utilgængeligt for børn. Bør kun anvendes af gravide og ammende efter aftale med læge. Næringsindhold Pr. 2 kapsler: Magnesium (som magnesiumbisglycinat) 200 mg (53 % RI). Magnesiumbisglycinat, kapselskaller: HPMC.

Produktspecifikationer

Mærke: Solaray
Kategori: Kosttilskud
EAN: 0076280951110
Varenr.: 57517321552197
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Magnesium Glycinate Solaray - 120 kapsler
-21%189,95 kr
Før 239,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Magnesium Glycinate Solaray - 120 kapsler billede

Produktinformation

MagnesiumGlycinateMagnesium bidrager til:• en normal muskelfunktion• at mindske træthed og udmattelse• et normalt energistofskifte• at vedligeholde normale knogler og tænder• nervesystemets normale funktion.

Produktspecifikationer

Mærke: Solaray
Kategori: Magnesium
EAN: 0076280951110
Varenr.: 24143
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Solaray Magnesium Glycinate, 350mg, 120kaps.
193,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Magnesium Glycinate - 120 kapsler - Solaray
212 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Helsegrossisten.dk167,95 kr167,95 krKøb
2Muscle House DK179,96 kr218,96 krKøb
3Duft og Natur189,95 kr189,95 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk193,95 kr193,95 krKøb
5Økologisk-Supermarked212 kr212 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud

PriceData har fulgt prisen på Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud i 182 dage. Laveste pris i perioden er 167,95 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 193,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 179 kr.

Den nuværende pris på 167,95 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Solaray Magnesium Glycinate (120 kap) - Kosttilskud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026167,95 kr12,01 kr (7%)
27. maj 2026179,96 kr12,01 kr (7%)
23. maj 2026167,95 kr12,01 kr (7%)
22. maj 2026179,96 kr12,01 kr (7%)
12. maj 2026167,95 kr26 kr (13%)
11. maj 2026193,95 kr26 kr (15%)
7. apr. 2026167,95 kr2 kr (1%)
6. apr. 2026169,95 kr2 kr (1%)
28. feb. 2026167,95 kr25 kr (13%)
27. feb. 2026192,95 kr25 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret