Gå til hovedindhold

Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke

SnickersSikkerhedstøjBody-mapped designProfessionelt arbejdstøjEAN: 7332515081391

Snickers Body Mapping Microfleece jakke i sort, størrelse L. Varm og let arbejdstøj med åndbar fleece og optimeret ventilation til aktive fag. Læs mere

Pris fra 1.052 krtil 1.382,5 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 330,5 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 994 kr 11. maj

Sammenlign priser på Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1052 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SNICKERS WORKWEAR 9438 Body Mapping Microfleece jakke, sort, størrelse L
1.052 kr
Til butik
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
Body Mapping microfleece midlayer cardigan 9438, Sort
-14%1.199 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
JAKKE MICROFLEECE 9438 SORT L
1.228,25 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Snickers microfleece jakke (Sort, L)
1.297,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Jakke microfleece 9438 sort l
1.322,5 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke
1.382,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.052 kr1.052 krKøb
2Modekompagniet1.199 kr1.199 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.228,25 kr1.228,25 krKøb
4Specialbutikken1.297,5 kr1.297,5 krKøb
5MaintainIt1.322,5 kr1.322,5 krKøb
6Sikkerhedsgiganten1.382,5 kr1.382,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Snickers Body Mapping Microfleece jakke

Snickers

Snickers Body Mapping Microfleece jakke i sort, størrelse L. Varm og let arbejdstøj med åndbar fleece og optimeret ventilation til aktive fag.

• microfleece jakke
• arbejdstøj
• snickers jakke
• fleece
• arbejdstrøje
• body mapping
• isolering
• ventilation
• Professionelt arbejdstøj
• Body-mapped design

Beskrivelse

Snickers Body Mapping Microfleece jakke 9438 er den perfekte løsning til professionelle håndværkere, der har brug for varm og komfortabel arbejdstøj. Jakken er designet med avanceret "body-mapped" teknologi, der sikrer optimal isolering og ventilation på de rigtige steder. Det højfunktionelle microfleece-materiale holder dig varm og tør hele arbejdsdagen, mens den innovative anti-lugt behandling sørger for friskhed. Jakken har ternet struktur på indersiden for øget åndbarhed og mesh-materiale i armhulerne for ekstra ventilation. Med praktiske lynlåslommer, herunder ærmelomme, og høj krave er den ideel både som inderlag og mellemlag. Materialet er lavet af 92% bambus trækul polyester og 8% elastan, hvilket giver fleksibilitet og komfort. Perfekt til byggebranchen, VVS-arbejde, elektrikere og andre faggrupper, hvor bevægelsesfrihed og varme er essentielt.

Specifikationer

farve:Sort
krave:Høj krave
model:9438
vægt:285 g/m²
materiale:92% bambus trækul polyester, 8% elastan
anvendelse:Inderlag eller mellemlag
størrelse:L
åndbarhed:Ternet struktur indvendig
lomme_antal:3 stk med lynlås
ventilation:Mesh i armhuler
fleksibilitet:Høj
hurtigtørrende:Ja
anti_lugt_behandling:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er jakken velegnet til udendørs arbejde?

Ja, jakken er perfekt som mellemlag under en skaljakke til udendørs arbejde eller som let yderlag ved mildere vejr.

Hvordan vaskes jakken?

Jakken kan maskinvaskes ved normal temperatur. Den hurtigtørrende materiale gør den nem at vedligeholde.

Passer størrelse L til en normal dansk L-størrelse?

Ja, Snickers størrelser følger standard danske størrelsesguider. Jakken er designet til at give god bevægelsesfrihed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke

PriceData har fulgt prisen på Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke i 152 dage. Laveste pris i perioden er 994 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 1.129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.048 kr.

Den nuværende pris på 1.052 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Snickers Body Mapping MF jakke 9438 - sort / L | Undertøj | Fjernlager | Jakke de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.052 kr32 kr (3%)
12. maj 20261.020 kr26 kr (3%)
11. maj 2026994 kr39 kr (4%)
9. maj 20261.033 kr39 kr (4%)
8. maj 2026994 kr39 kr (4%)
6. maj 20261.033 kr37 kr (4%)
5. maj 2026996 kr50 kr (5%)
3. maj 20261.046 kr39 kr (4%)
2. maj 20261.007 kr39 kr (4%)
1. maj 20261.046 kr50 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret