Gå til hovedindhold

Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura

SnickersSanitetCordura forstærkningProfessionelt håndværkEAN: 7332515267009

Professionelle stretch arbejdsbukser med Cordura forstærkning på knæ, avancerede hylsterlommer og KneeGuard Pro for maksimal komfort og holdbarhed. Læs mere

Pris fra 799 krtil 1.237,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 438,5 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 730 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 799 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
AllroundWork håndværkerbukser 6241, Sort
-38%799 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SNICKERS WORKWEAR AllroundWork 6241 stretch buks med hylsterlommerr Str: 50 sort
927 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Snickers arbejdsbukser AllroundWork stretch med hylsterlommer - 6241. Sort str. 50
938 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Snickers stretch buks med hylsterlommer, 6241, sort, str. 50
1.040 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ALLROUNDWORK BUKS 6241 50 SORT
1.099,56 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Snickers arbejdsbukser AllroundWork stretch med hylsterlommer - 6241. Sort str. 50
1.160 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Allroundwork buks 6241 50 sort
1.183,75 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura
1.237,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet799 kr799 krKøb
2CS MEGASTORE DK927 kr966 krKøb
3Elvvs.dk938 kr938 krKøb
4WATTOO.DK1.040 kr1.040 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.099,56 kr1.099,56 krKøb
6vvsfittings.dk1.160 kr1.160 krKøb
7MaintainIt1.183,75 kr1.183,75 krKøb
8Sikkerhedsgiganten1.237,5 kr1.237,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Snickers AllroundWork Stretch Arbejdsbukser 6241

Snickers

Professionelle stretch arbejdsbukser med Cordura forstærkning på knæ, avancerede hylsterlommer og KneeGuard Pro for maksimal komfort og holdbarhed.

• arbejdsbukser
• håndværkerbukser
• snickers bukser
• stretch bukser
• cordura bukser
• professionelle bukser
• 6241
• Professionelt håndværk
• Cordura forstærkning

Beskrivelse

Snickers AllroundWork Stretch Arbejdsbukser 6241 er professionelle arbejdsbukser designet til håndværkere, der kræver både komfort og holdbarhed. Bukserne er fremstillet med avanceret stretch-teknologi, der kombinerer 2-vejs stretch twill materiale (47% bomuld, 31% polyester, 22% elastan) med 4-vejs stretch panel for optimal bevægelsesfrihed. Stretch Cordura forstærkning på knæene sikrer ekstraordinær holdbarhed og beskyttelse, mens de forbøjede slim-fit ben giver moderne pasform. KneeGuard Pro knælommer med ekspansions læg holder knæpuderne i optimal position for suveræn beskyttelse. Bukserne har klassiske hylsterlommer, lettilgængelig tommestoklomme med knivholder samt værktøjsholdere og cargolomme med ID-kort holder. Perfekt til professionelle håndværkere inden for byggeri, VVS og andre håndværksfag, der har brug for pålidelige arbejdsbukser med stil og funktionalitet.

Specifikationer

ean:7332515267009
type:Stretch arbejdsbukser med hylsterlommer
farve:Sort
model:6241 AllroundWork
vægt:790 gram
lommer:Hylsterlommer, tommestoklomme, cargolomme
pasform:Slim-fit med forbøjede ben
materiale:47% bomuld, 31% polyester, 22% elastan
forstærkning:Stretch Cordura 100% polyester og Cordura polyamid
knæbeskyttelse:KneeGuard Pro knælommer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er bukserne komfortable at arbejde i hele dagen?

Ja, stretch-materialet og 4-vejs stretch panel sikrer optimal bevægelsesfrihed, mens KneeGuard Pro knælommerne giver suveræn beskyttelse og komfort.

Hvor slidstærke er Cordura forstærkningerne?

Cordura er et ekstremt holdbart materiale, der er designet til at modstå slid på knæene, hvilket forlænger buksernes levetid betydeligt.

Hvilke værktøjer kan jeg have i lommerne?

Bukserne har hylsterlommer til håndværktøj, tommestoklomme med knivholder, samt cargolomme med plads til ID-kort og andre småting.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura

PriceData har fulgt prisen på Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura i 139 dage. Laveste pris i perioden er 729 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 959 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 871 kr.

Den nuværende pris på 799 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Snickers AW Bukser stretch med hylsterlommer sort 6241 - sort / 50 | Bukser | Arbejdsbukser | Cordura de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026799 kr128 kr (14%)
30. maj 2026927 kr10 kr (1%)
29. maj 2026937 kr138 kr (17%)
27. maj 2026799 kr127 kr (14%)
22. maj 2026926 kr10 kr (1%)
20. maj 2026916 kr10 kr (1%)
19. maj 2026926 kr10 kr (1%)
11. maj 2026916 kr11 kr (1%)
10. maj 2026927 kr32 kr (3%)
1. maj 2026959 kr39 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret