Gå til hovedindhold

Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp)

SnappyEludstyrTriac dæmpbarProfessionel LED belysningEAN: 5709276006338

Snappy LED Driver 30W 12VDC med Triac dimming. Robust konstruktion til professionel LED belysning med for- og bagkantsdæmpning. Pålidelig og energieffektiv. Læs mere

Pris fra 121 krtil 225 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 104 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 121 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Snappy LED driver dæmpbar 12V - 30W
121 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp)
123 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LED Driver SP30-12VFT, 30W 12VDC, dæmpbar
125,55 kr
Til butik
Gå til DetLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
Snappy 30W / 12V DC dæmpbar strømforsyning - 2.5A, IP20 indendørs
129 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Snappy LED driver, dæmpbar, 12V, 30W
139 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Snappy LED driver, dæmpbar, 12V, 30W
225 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl121 kr121 krKøb
2CS MEGASTORE DK123 kr162 krKøb
3EL-GROSSISTEN125,55 kr125,55 krKøb
4DetLED.dk129 kr129 krKøb
5Greenline139 kr139 krKøb
6LampeGuru.dk225 kr225 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Snappy LED Driver 30W 12VDC

Snappy

Snappy LED Driver 30W 12VDC med Triac dimming. Robust konstruktion til professionel LED belysning med for- og bagkantsdæmpning. Pålidelig og energieffektiv.

• led driver
• led transformer
• triac dimmer
• 12v led
• 30w driver
• Professionel LED belysning
• Triac dæmpbar

Beskrivelse

Snappy LED Driver 30W 12VDC er en professionel LED transformer designet til pålidelig drift af LED belysningssystemer. Denne robuste driver understøtter Triac dimming med både for- og bagkantsdæmpning, hvilket gør den kompatibel med de fleste dæmpere. Med en effekt på 30W og 12V DC output er den ideel til mellemstore LED installationer i både bolig- og erhvervsmiljøer. Den kompakte og solide konstruktion sikrer lang levetid og stabil ydeevne under alle driftsforhold.

Specifikationer

effekt:30W
anvendelse:LED belysning
dimming_type:Triac (for-/bagkant)
konstruktion:Robust
artikelnummer:SP30-12VFT-1
output_spænding:12V DC

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan denne driver bruges med alle LED strips?

Ja, denne 12V DC driver er kompatibel med de fleste 12V LED strips og spots op til 30W total effekt.

Hvilke dæmpere er kompatible?

Driveren understøtter både for- og bagkantsdæmpning, hvilket gør den kompatibel med de fleste Triac-baserede dæmpere.

Er den egnet til udendørs brug?

Den har robust konstruktion, men kontroller IP-klassen for udendørs anvendelse. Beskyt mod direkte vejrpåvirkning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp)

PriceData har fulgt prisen på Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp) i 161 dage. Laveste pris i perioden er 121 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 125 kr.

Den nuværende pris på 121 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 6 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Snappy LED Driver 30W 12VDC, - robust, med Triac dim (for-/bagkants-dæmp) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. apr. 2026121 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026122 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026123 kr2 kr (2%)
25. jan. 2026125 kr2 kr (2%)
21. jan. 2026127 kr4 kr (3%)
19. jan. 2026123 kr4 kr (3%)
14. jan. 2026127 kr2 kr (2%)
24. dec. 2025125 kr4 kr (3%)
23. dec. 2025129 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret