Gå til hovedindhold

Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m

GoveeCentral styring af hjemmetEAN: 6974316997580
Pris fra 438 krtil 593 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 155 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 438 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Govee TV Backlight 3 Lite H6099 Lysrem RGBICW
438 kr
Til butik
Govee TV Backlight 3 Lite H6099 Lysrem RGBICW billede

Produktinformation

Govee TV Backlight 3 Lite H6099 - Lysrem - LED - 30 LEDs/m - klasse G - RGBICW - 3.6 m

Produktspecifikationer

Mærke: Govee
Artikel nr.: H60993D1
EAN: 6974316997580
Varenr.: 1001885899
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Govee TV Backlight 3 Lite - LED-lysbånd, til 55–65" tv-skærme
488 kr
Til butik
Govee TV Backlight 3 Lite - LED-lysbånd, til 55–65" tv-skærme billede

Produktinformation

GoveeTV Backlight 3 Lite løfter din seeroplevelse op på et helt nyt niveau. Denne LED-lysbånd er specielt designet til at forbedre dit fjernsyns visuelle udseende, uanset om det drejer sig om film, spil eller sportsudsendelser. Govee TV Backlight 3 Lite tager din seeroplevelse til et helt nyt niveau. Denne LED-lysbånd er specielt designet til at forbedre dit fjernsyns visuelle udseende, uanset om det drejer sig om film, spil eller sportsudsendelser. Lysbåndet er udstyret med den nyeste fisheye-kamerateknologi, der korrigerer billedforvrængninger, så du får en mere præcis og sømløs farvekombination, hvilket gør dit indhold endnu mere levende. Takket være RGBIC+W-teknologien kan du nyde et bredt farvespektrum og tilføjelsen af en varm hvid nuance, hvilket bringer varme og dybde til dine seeroplevelser. Det er nemt at styre via smartphone-appen Govee Home eller med stemmekommandoer takket være kompatibilitet med Alexa og Google Assistant. Govee DreamView-synkroniseringsfunktionen gør det muligt at forbinde op til syv ekstra enheder, så belysningen i hele dit hjemmebiografsystem kan synkroniseres til en fantastisk helhed. Brugervenlig installation, enkel kalibrering og automatiske funktioner gør denne LED-lysbånd til det perfekte valg for alle, der ønsker at tilføre tv'et mere liv og stemning. Funktioner: Opdateret fisheye-korrektionsteknologi forbedrer farvepræcisionen og udvider farvekombinationsområdet. RGBIC+W-teknologi tilføjer en ekstra nuance med varmt hvidt lys, der beriger seeroplevelsen. Govee DreamView-synkroniseringsfunktionen gør det muligt at forbinde op til 7 ekstra enheder til en samlet enhed. Intelligent styring via Home-appen tilGovee eller med stemmekommandoer (Alexa, Google Assistant). Som en ekstra funktion slukkes lyset automatisk, når enheden registrerer en statisk eller tom skærm. Velegnet til især ultratynde tv'er takket være den nemme kamerainstallation. Særlige egenskaber: 4-i-1 LED, fisheye-korrektion, 15–20 % hurtigere ny chip. Tekniske data: Model: H6099, Længde: 3,6 m, fire dele, Lysfarver: RGBIC+W (ekstra varm hvid LED), Kamera: Enkelt kamera med fisheye-korrektionsteknologi, Lysdioder: 30 lysdioder/meter, Styringsmetoder: App, kontrolboks, stemmestyring, App-kompatibilitet: 2,4 GHz Wi-Fi + Bluetooth, Spænding: 12 V, Effekt: 24 W, Nem installation, RGBIC+W-teknologi, Fisheye-korrektion, DreamView-synkronisering, Kompatibel med Alexa og Google Assistant, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Govee
Kategori: Smart belysning
EAN: 6974316997580
Varenr.: D41726
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Govee TV Backlight 3 Lite (55-65 inch)
519 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m
-22%529 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Govee TV Backlight 3 Lite (55-65 inch)
-20%538 kr
Før 672 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m
-21%549 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Govee TV Backlight 3 Lite H6099 Lysrem RGBICW
559 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Govee Envisual TV Backlight 3 Lite(55-65'')
593 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK438 kr438 krKøb
2Teknikproffset DK488 kr547 krKøb
3CS MEGASTORE DK519 kr558 krKøb
4Boligcenter DK529 kr529 krKøb
5Proshop DK538 kr577 krKøb
6Vivas DK549 kr618 krKøb
7Ultrashop559 kr559 krKøb
8Komplett DK593 kr593 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m

PriceData har fulgt prisen på Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m i 183 dage. Laveste pris i perioden er 438 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 546 kr.

Den nuværende pris på 438 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Smart LED baggrundsbelysning til TV - Govee TV Backlight 3 Lite H6099 RGBICW, 3,6 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026438 kr80 kr (15%)
27. maj 2026518 kr3 kr (1%)
26. maj 2026521 kr3 kr (1%)
25. maj 2026524 kr3 kr (1%)
24. maj 2026527 kr8 kr (2%)
23. maj 2026519 kr3 kr (1%)
22. maj 2026522 kr3 kr (1%)
21. maj 2026525 kr8 kr (2%)
20. maj 2026517 kr3 kr (1%)
19. maj 2026520 kr8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret