Gå til hovedindhold

SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A

SKROSSElektronikEAN: 7640166320050
Pris fra 49 krtil 99 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 46,38 kr 15. apr.

Sammenlign priser på SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 49 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Skross Jordet rejseadapter USA
49 kr
Til butik
Skross Jordet rejseadapter USA billede

Produktinformation

Skross Jordet rejseadapter USA er bygget til svensk udstyr og forbinder stik af type C eller F til en vægstikdåse af type B. Med en maksimal belastning på 3450 W ved 230 V kan du bruge den til el-udstyr, der holder sig inden for denne grænse. Jordet forbindelse til dit udstyr Den jordede konstruktion betyder, at adapteren er lavet til udstyr, der kræver jordforbindelse. Når dit stik af type C eller F sættes i adapteren, føres jordforbindelsen videre til vægstikket af type B, så udstyret kan bruges som tiltænkt. Klar til USA, Japan og Sydamerika Adapteren er praktisk, hvis du rejser på tværs af USA, Japan og Sydamerika med svensk udstyr. Det gør det nemmere at bruge dit eksisterende el-udstyr uden at skulle skifte stik eller købe nye enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Skross
Artikel nr.: 1.500203-E
EAN: 7640166320050
Varenr.: 38582
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SKROSS Europe to USA Strømkontaktadaptersæt Hvid
54 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rejseadapter Europe-til-USA Jordet
58 kr
Til butik
Rejseadapter Europe-til-USA Jordet billede

Produktinformation

Europa til USATil 2- og 3-polede enheder (stik med jordkontakt eller eurostik)Det amerikanske standardstik bruges i mere end 50 lande rundt om i verden.Landadapteren Europa til USA giver en pålidelig og nem forbindelse til enheder med et stik med jordkont...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rejseadapter
EAN: 7640166320050
Varenr.: 2460761
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
SKROSS Europa til USA jordet rejseadapter, 15A, 110-125V, hvid
-3%67 kr
Før 69 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Rejseadapter Europa til USA mv. Jordet
-22%69 kr
Før 89 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
SKROSS Europe to USA Strømkontaktadaptersæt Hvid
79 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A
89 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SKROSS EUROPE TO USA TRAVEL ADAPTER
99 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK49 kr49 krKøb
2CompuMail DK54 kr54 krKøb
3Elvvs.dk58 kr58 krKøb
4Teknikproffset DK67 kr116 krKøb
5Estore DK69 kr69 krKøb
6Ultrashop79 kr79 krKøb
7InkClub DK89 kr89 krKøb
8EL-GROSSISTEN99 kr99 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A i 185 dage. Laveste pris i perioden er 44 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 54 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 47 kr.

Den nuværende pris på 49 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for SKROSS SKROSS Rejseadapter USA/Japan 7640166320050 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202649 kr5 kr (9%)
3. maj 202654 kr5 kr (10%)
16. apr. 202649 kr2,62 kr (6%)
15. apr. 202646,38 kr
10. apr. 202647 kr4 kr (8%)
6. apr. 202651 kr1 kr (2%)
26. mar. 202652 kr1 kr (2%)
25. mar. 202651 kr1 kr (2%)
22. mar. 202652 kr1 kr (2%)
20. mar. 202651 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret