Gå til hovedindhold

Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere)

KensingtonComputerkomponenterEAN: 0085896583714
Pris fra 656 krtil 994 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 338 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 617 kr 17. maj

Sammenlign priser på Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 656 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kensington MacBook Pro 16" (2021 og nyere) MagPro™ Elite magnetisk skærmfilter
656 kr
Til butik
Kensington MacBook Pro 16" (2021 og nyere) MagPro™ Elite magnetisk skærmfilter billede

Produktinformation

Bevægelsen hen imod fjernarbejde betyder, at den moderne arbejdsplads ikke længere er et enkelt, nemt sikret sted. Brugere kan arbejde hvor som helst med en øget risiko for visuel hacking. Ejere af en MacBook Pro 16" kræver et skærmfilter, der hurtigt kan monteres og afmonteres, så den bærbare computer kan lukkes helt og gå i slumretilstand. Det magnetiske MagPro™ Elite Privacy-skærmfilter kan uden problemer monteres på MacBook Pros magnetiske ramme uden brug af besværlige klæbemidler. Enheden kan lukkes helt og skærmfilteret indsnævrer visningsvinklen til ±30°, hvilket begrænser risikoen for uautoriserede blikke og reducerer skadeligt blåt lys og skær. Privacy-skærmfilteret kan nemt monteres på din MacBook Pros ramme med magneter og kan nemt afmonteres. Ingen upraktiske og potentielt skadelige klæbemidler er nødvendige. Selv med privacy-skærmfilteret monteret kan din MacBook Pro lukkes helt for at gå i slumretilstand. Begrænset visningsvinkel indsnævrer synsfeltet til ±30°, så du kan holde oplysningerne på din skærm fortrolige og mindske risikoen for en visuel datakrænkelse på kontoret eller i offentlige omgivelser. Reduktion af blåt lys bortfiltrerer skadelige stråler fra blåt lys med op til 30 %, hvilket mindsker overanstrengelse af øjnene og reducerer risikoen for forstyrrelse af søvnmønstre.

Produktspecifikationer

Mærke: Kensington
Kategori: Systemtilbehoer koelepasta mv
Artikel nr.: K58371WW
EAN: 0085896583714
Varenr.: 3056231
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kensington MagPro Elite Notebook privacy-filter
693 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere)
-18%889 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere) billede

Produktinformation

Fordele ved skærmfilter til bærbarBeskyt dine data i det åbne kontor, i toget eller på caféen med Kensington MagPro Elite. Det slanke, rammeløse privatlivsfilter reducerer indsyn til ca. 30°, så skærmen ser mørk ud fra siden, mens du stadig har et klart overblik lige forfra. Filteret fastgøres med magnetisk montering - hurtigt at sætte på og tage af, når du skifter mellem samarbejde og fokuseret arbejde.Til MacBook Pro 16" (2021 og nyere)Designet til Apple-laptops med 16" skærm i bredformat. Filteret hjælper samtidig med at dæmpe blåt lys med op til 30 % og er let at rengøre, så din LCD-skærm forbliver behagelig at arbejde ved - både på kontoret og på farten.Type: Rammeløst privatlivsfilterSkærmstørrelse: 40,6 cm (16")Format: BredformatMontering: MagnetiskSynsvinkelbegrænsning: 30°Blåt lys-reduktion: Op til 30 %Farve: SortEgnet til: LaptopKompatibilitet: Apple MacBook Pro 16" (2021 og nyere)Understøttet skærmtype: LCDOprindelsesland: TaiwanPakkemål: 26,0 × 38,5 × 0,5 cm; vægt 22 g...

Produktspecifikationer

Mærke: Kensington
Kategori: Skærmfiltre
Vægt: 0.1g
EAN: 0085896583714
Varenr.: 1927579
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere)
-17%909 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kensington Privacy Filter Macbook Pro 16 tommer (2021)
994 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK656 kr695 krKøb
2CompuMail DK693 kr693 krKøb
3Boligcenter DK889 kr889 krKøb
4Vivas DK909 kr988 krKøb
5Dustin DK994 kr1.080,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere)

PriceData har fulgt prisen på Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 617 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 656 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 647 kr.

Den nuværende pris på 656 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Skærmfilter privatliv - Kensington MagPro Elite til MacBook Pro 16" (2021 og nyere) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026656 kr39 kr (6%)
17. maj 2026617 kr39 kr (6%)
16. maj 2026656 kr10 kr (2%)
15. maj 2026646 kr10 kr (2%)
13. maj 2026656 kr7 kr (1%)
16. apr. 2026649 kr11 kr (2%)
15. apr. 2026638 kr11 kr (2%)
17. feb. 2026649 kr7 kr (1%)
8. dec. 2025656 kr11 kr (2%)
7. dec. 2025645 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret