Gå til hovedindhold

Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort

Silicon PowerUSB-flashdrevEAN: 4713436157441
Pris fra 810 krtil 1.259 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 449 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 605 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 810 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort
810 kr
Til butik
Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort billede

Produktinformation

Silicon Power Marvel Xtreme DS72 - USB flashdrive - 500 GB - USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SP500GBUC3S72VPK
EAN: 4713436157441
Varenr.: 1002226258
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Silicon Power DS72 - Sort
1.138 kr
Til butik
Silicon Power DS72 - Sort billede

Produktinformation

USB-stick, 500 GB, USB 3.2 Gen 2 USB-A / USB-C tilslutning, overførselshastighed op til 1050MB/s (læs) / op til 850MB/s (skrive), 256 bit (AES) kryptering, software: Recuva File Recovery & SP Widget, beskyttende hætte, farve: sort

Produktspecifikationer

Kategori: SSD
Artikel nr.: SP500GBUC3S72VPK
EAN: 4713436157441
Varenr.: 3312313
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
USB stik Silicon Power DS72 500 GB - USB-A/USB-C 3.2 Gen 2 - Sort
1.239 kr
Til butik
USB stik Silicon Power DS72 500 GB - USB-A/USB-C 3.2 Gen 2 - Sort billede

Produktinformation

Kraftigt USB stik med høj hastighed og dobbelt tilslutningSilicon Power DS72 er et fleksibelt og hurtigt USB stik til dig, der flytter store filer mellem computer, telefon og tablet. Med både USB Type‑A og USB Type‑C får du problemfri brug på nye og ældre enheder, mens den imponerende ydeevne gør ventetiden kort. Den robuste konstruktion i aluminium og gummi og den kompakte hætte‑formfaktor gør det nemt at have med i lommen eller tasken.Hurtig lagring til arbejde, studie og foto/videoMed en kapacitet på 500 GB er der god plads til dokumenter, billeder og video. Læsehastigheder op til 1.050 MB/s og skrivehastigheder op til 850 MB/s gør det ideelt til hurtige sikkerhedskopier og overførsel af store projekter.Kapacitet: 500 GBInterface: USB Type‑A / USB Type‑CUSB-version: 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)Læsehastighed: Op til 1.050 MB/sSkrivehastighed: Op til 850 MB/sFormfaktor: HætteMateriale: Aluminium, gummiDriftstemperatur: 0 – 70 °CMål (H × B × D): 1,04 × 2,13 × 8,09 cmFarve: SortAntal pr. pakke: 1...

Produktspecifikationer

Kategori: USB Stik
Vægt: 0.03g
EAN: 4713436157441
Varenr.: 1950299
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
USB stik Silicon Power DS72 500 GB - USB-A/USB-C 3.2 Gen 2 - Sort
1.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK810 kr810 krKøb
2Proshop DK1.138 kr1.138 krKøb
3Boligcenter DK1.239 kr1.239 krKøb
4Vivas DK1.259 kr1.338 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort

PriceData har fulgt prisen på Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 584 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 1.138 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 671 kr.

Den nuværende pris på 810 kr er 21% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Silicon Power Marvel Xtreme DS72 500GB USB 3.1 Gen 2 / USB-C 3.2 Gen 2 USB stick Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026810 kr24 kr (3%)
25. maj 2026834 kr1 kr (0%)
23. maj 2026833 kr1 kr (0%)
22. maj 2026834 kr2 kr (0%)
20. maj 2026832 kr1 kr (0%)
17. maj 2026833 kr6 kr (1%)
15. maj 2026827 kr2 kr (0%)
14. maj 2026825 kr2 kr (0%)
9. maj 2026823 kr1 kr (0%)
8. maj 2026824 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret