Gå til hovedindhold

Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort

SiemensOvneEAN: 4242003959428
Pris fra 2.134 krtil 3.399 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.265 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.102 kr 21. maj

Sammenlign priser på Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2134 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort
2.134 kr
Til butik
Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Mikrobølgeovn
Farve: 5
Artikel nr.: 4242003959428
EAN: 4242003959428
Varenr.: 21877188
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Siemens iQ500 Mikrobølgeovn Til indbygning 800W 20liter Sort
2.230 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Siemens iQ500 BF525LMB1 indbygningsmikrobølgeovn 20 l - 800 W - sort
-54%2.599 kr
Før 5.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Siemens iQ500 BF525LMB1 indbygningsmikrobølgeovn 20 l - 800 W - sort billede

Produktinformation

Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sortSiemens iQ500 BF525LMB1 indbygningsmikrobølgeovn imødekommer effektivt forskellige madlavningsbehov med sin 20-liters kapacitet og 800 W maksimale effekt. Den har et LED-display og brugervenlige betjeningselementer, der er lette at navigere i. Ovnen har en aftagelig drejeskive, der giver mulighed for fleksible tilberedningsarrangementer og nem rengøring. Udstyret med flere tilberedningsprogrammer, herunder 4 afrimningsfunktioner og 3 tilberedningsfunktioner, samt 7 automatiske cookControl-tilberedningsprogrammer, er denne mikrobølgeovn designet til alsidighed og bekvemmelighed ved tilberedning af måltider. Det indvendige lys sikrer synlighed under tilberedningen, og hulrummet i rustfrit stål giver mulighed for ubesværet vedligeholdelse med humidClean og hydrolytisk rengøring.GenereltAftagelig drejeskive: JaDrejeskive: JaFarve: SortFunktioner: Venstrehængslet dørinternt lyshumidCleanhydrolytisk rengøringHulbelægning: Rustfrit stålHulrumsdimensioner: 30.8 cm x 28.2 cm x 20.1 cmMaks. mikrobølgeeffekt: 800 WMål på drejetallerken til mikrobølge: 25.5 cmMikrobølgeovn madlavningsprogrammer: 4 optønings funktioner3 madlavnings funktioner7 cookControl automatisk madlavningsprogrammerMikrobølgeovn volumen: 20 literModel: Til indbygningProdukttype: MikrobølgeovnIndstilliinger, styringerog indikatorerAntal af strømniveauer: 5Kontrolelementer:

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Mikrobølgeovne
Vægt: 15g
EAN: 4242003959428
Varenr.: 2107012
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Siemens iQ500 BF525LMB1 indbygningsmikrobølgeovn 20 l - 800 W - sort
-53%2.619 kr
Før 5.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Siemens iQ500 Mikrobølgeovn Til indbygning 800W 20liter Sort
2.979 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens iQ500 BF525LMB1 - Black
3.014 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Siemens Indbygningsmikroovn BF525LMB1
3.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.134 kr2.203 krKøb
2CompuMail DK2.230 kr2.230 krKøb
3Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
4Vivas DK2.619 kr2.779 krKøb
5Ultrashop2.979 kr2.979 krKøb
6Proshop DK3.014 kr3.014 krKøb
7SA-Service.dk3.399 kr3.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort

PriceData har fulgt prisen på Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.102 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 2.997 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.301 kr.

Den nuværende pris på 2.134 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Siemens iQ500 BF525LMB1 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.134 kr23 kr (1%)
26. maj 20262.111 kr3 kr (0%)
24. maj 20262.108 kr11 kr (1%)
23. maj 20262.119 kr3 kr (0%)
22. maj 20262.116 kr14 kr (1%)
21. maj 20262.102 kr11 kr (1%)
20. maj 20262.113 kr17 kr (1%)
19. maj 20262.130 kr4 kr (0%)
18. maj 20262.126 kr11 kr (1%)
16. maj 20262.137 kr26 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret