Gå til hovedindhold

Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv

SiemensEAN: 4242003927786
Pris fra 2.953 krtil 3.949 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 996 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.940 kr 31. maj

Sammenlign priser på Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2953 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Siemens EQ500 TP511R01 automatisk espressomaskine Sort
2.953 kr
Til butik
Siemens EQ500 TP511R01 automatisk espressomaskine Sort billede

Produktinformation

Siemens EQ500 TP511R01 - Automatisk kaffemaskine - 15 bar - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Artikel nr.: TP511R01
EAN: 4242003927786
Varenr.: 1002484297
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv
3.008 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kaffemaskine fuldautomatisk Siemens EQ500 TP511R01 espressomaskine
-22%3.099 kr
Før 3.964 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kaffemaskine fuldautomatisk Siemens EQ500 TP511R01 espressomaskine billede

Produktinformation

Fordele ved fuldautomatisk espressomaskineOplev cafékvalitet derhjemme med Siemens EQ500 TP511R01. Den fuldautomatiske espressomaskine brygger alt fra espresso til cappuccino og latte macchiato med et tryk på den responsive TFT-touchskærm. Den indbyggede keramiske kværn og justerbare temperatur- og kværnindstillinger giver dig præcis kontrol over smag og styrke, mens den integrerede mælkeskummer leverer cremet mælkeskum til dine favoritdrikke.Nem betjening i dit køkkenMaskinen er designet til hverdagen: aftagelig vandtank på 1,9 l, plads til 2 kopper ad gangen og højdejusterbar kaffeudløb. Selv-rensning, dele der tåler opvaskemaskine og en hot-water-funktion gør den let at holde ren og alsidig til både kaffe og te.Produkttype: Espressomaskine, fuldautomatiskPlacering: BordmodelStrøm: 1.500 WSpænding/frekvens: 220–240 V, 50 HzMaks. tryk: 15 barTemperaturindstillinger: 3, justerbarKværn: Keramisk, justerbar (1 stk.)Kaffetype: Hele bønnerMælkeskummer: IndbyggetVandtank: 1,9 l (aftagelig)Bønnebeholder: 270 gKopkapacitet pr. bryg: 2 kopperDisplay: TFT, touchbetjeningFarve: Stål og sortSelvrens: Ja; Dele tåler opvaskemaskineVarmtvandsfunktion: JaLedningslængde: 1 mMål (H × B × D): 37,3 × 26,5 × 44,8 cmVægt: 8,3 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Kaffemaskiner
Vægt: 14.96g
EAN: 4242003927786
Varenr.: 1965346
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kaffemaskine fuldautomatisk Siemens EQ500 TP511R01 espressomaskine
-22%3.119 kr
Før 3.984 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Siemens EQ500 TP511R01 automatisk espressomaskine Sort
3.949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.953 kr2.953 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.008 kr3.008 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.288 krKøb
5Ultrashop3.949 kr3.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv

PriceData har fulgt prisen på Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.940 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 7.548 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.855 kr.

Den nuværende pris på 2.953 kr er 23% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 78 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Siemens EQ.500 TP511R01, Espressomaskine, 1,9 L, Kaffebønner, Indbygget kværn, 1500 W, Sort, Sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.953 kr13 kr (0%)
31. maj 20262.940 kr13 kr (0%)
29. maj 20262.953 kr2 kr (0%)
28. maj 20262.951 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.952 kr12 kr (0%)
25. maj 20262.964 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.976 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.987 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.988 kr111 kr (4%)
5. maj 20263.099 kr88 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret