Gå til hovedindhold

2K Games Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk

2K GamesSpilEAN: 5026555369244
Pris fra 299 krtil 379 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Civilization VII - Microsoft Xbox One - Strategi
299 kr
Til butik
Civilization VII - Microsoft Xbox One - Strategi billede

Produktinformation

Den prisvindende strategispilsfranchise er tilbage med et revolutionerende nyt kapitel. Sid Meier's Civilization® VII giver dig muligheden for at bygge det største imperium, verden nogensinde har set! I Civilization VII former dine strategiske beslutninger det unikke kulturelle aftryk af dit voksende imperium. Reger som en af mange legendariske ledere gennem historien, og styr din nations kurs ved at vælge en civilisation, der repræsenterer dit imperium i hver tidsalder af menneskelig fremgang. Byg byer og imponerende vidundere for at udvide dit territorium. Forbedr din civilisation gennem teknologiske gennembrud, og enten erobre eller samarbejd med rivaliserende civilisationer, mens du udforsker den ukendte verdens vidder. Oplev velstand i en fordybende solooplevelse, eller spil med andre i online multiplayer. Uanset om du vælger at følge en historisk sti eller skaber dine egne muligheder, kan du bygge noget, du tror på, og skabe en arv, der genlyder gennem tiderne i Civilization VII.

Produktspecifikationer

Mærke: 2K Games
Kategori: Spil
Artikel nr.: 5026555369244
EAN: 5026555369244
Varenr.: 3293327
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sid Meier's Civilization VII (XseriesX)
358 kr
Til butik
Sid Meier's Civilization VII (XseriesX) billede

Produktinformation

Forudbestil Sid Meier's Civilization VII Standard Edition og modtag Tecumseh and Shawnee Pack!* Tecumseh and Shawnee Pack er inkluderet som en del af Deluxe Edition. TECUMSEH OG SHAWNEE-PAKKEN, Denne indholdspakke tilføjer lederen Tecumseh og Shawnee-civilisationen til Civilization VII!, Tecumseh har specialiseret sig i diplomati og forsvar. Hans unikke evne, Nicaakiyakoolaakwe, øger mad, produktion og kampstyrke baseret på antallet af allierede bystater. Shawnee er en civilisation fra opdagelsestiden, som udmærker sig ved at udnytte naturressourcer. Deres unikke evne, Nepekifaki, giver mere mad til bosættelser, der er bygget på flodfliser, men reducerer maden en smule for alle byer, der ikke er bygget på floder. Det tilknyttede vidunder er Slangehøjen. Den prisbelønnede strategispilserie vender tilbage med et revolutionerende nyt kapitel. Sid Meier's Civilization® VII giver dig mulighed for at opbygge det største imperium, verden nogensinde har kendt!, I Civilization VII former dine strategiske beslutninger den unikke kulturelle linje i dit imperium, der er under udvikling. Hersk som en af mange legendariske ledere fra hele historien, og styr historiens gang ved at vælge en ny civilisation til at repræsentere dit imperium i hver tidsalder af menneskelig fremgang. Byg byer og arkitektoniske vidundere for at udvide dit territorium, forbedr din civilisation med teknologiske gennembrud, og erobre eller samarbejd med rivaliserende civilisationer, mens du udforsker den ukendte verdens fjerneste egne. Forfølg velstand i en fordybende solooplevelse, eller spil med andre i online multiplayer, Uanset om du vælger at følge en vej, der er forankret i historien, eller om du forestiller dig nye muligheder for at finde din egen vej fremad, kan du bygge noget, du tror på, og skabe en arv, der giver ekko gennem tiderne i Civilization VII. *Forudbestillingstilbud tilgængeligt indtil 11. februar 2025. Internetforbindelse kræves for at indløse bonusindhold. Vilkårene er gældende. Sprog på omslaget: Engelsk, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: 2K Games
Kategori: Spil
EAN: 5026555369244
Varenr.: D11236
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sid Meier's Civilization Vii - Xbox Series X
359,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk
379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK299 kr338 krKøb
2Teknikproffset DK358 kr407 krKøb
3Gucca.dk359,95 kr359,95 krKøb
4Geekd379 kr379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk i 162 dage. Laveste pris i perioden er 299 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 382 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 337 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Sid Meier's Civilization VII - Xbox Series X Xbox Series X Spil - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026299 kr7 kr (2%)
30. maj 2026306 kr10 kr (3%)
27. maj 2026316 kr17 kr (6%)
25. apr. 2026299 kr4 kr (1%)
23. apr. 2026303 kr23 kr (7%)
16. apr. 2026326 kr43 kr (12%)
15. apr. 2026369 kr38 kr (11%)
31. mar. 2026331 kr51 kr (13%)
4. mar. 2026382 kr51 kr (15%)
17. feb. 2026331 kr51 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret