Gå til hovedindhold

Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml

ShiseidoAnsigtsrensEAN: 0768614178750
Pris fra 151 krtil 341 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (56% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 151 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer 50ml
151 kr
Til butik
Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer 50ml billede

Produktinformation

Shiseido WASO Shikulime Mega Hydrating Moisturizer er en dybt nærende, oliefri creme, der giver op til 48 timers fugt. Den er beriget med japansk Shikuwasa lime-ekstrakt, som styrker hudens naturlige barriere og beskytter mod daglig stress og udtørring. Den silkebløde konsistens absorberes hurtigt og efterlader huden blød, frisk og i balance. Anvendes morgen og aften som sidste trin i din hudplejerutine - eller før solcreme om dagen.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Ansigtspleje
Artikel nr.: 768614178750
EAN: 0768614178750
Varenr.: 3004463
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer 50ml
173 kr
Til butik
Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer 50ml billede

Produktinformation

En återfuktande fuktkräm med barriärbalanserande Shikuwasa Lime som låser in fukt i 48 timmar. Dess krämiga konsistens absorberas sömlöst och lämnar huden närd, balanserad och ser frisk ut. WASO SHIKULIME Mega Hydrating Moisturizer är den perfekta balansen mellan textur, fräschör och SHIKUWASA japansk lime Kraften i denna okinawanska polyfenolrika "livslängdsfrukt" utnyttjas för att stödja bra hudbarriärfunktion FRÅN BÖNDER TILL DITT ANSIKTE Genom att arbeta direkt med bönder från olika regioner i Japan snarare än med konventionella storskaliga leverantörer kan vi säkerställa spårbarheten, färskheten och styrkan hos våra ingredienser samtidigt som vi stödjer lokala ekonomier. Kraften i var och en av dessa lokalt framställda ingredienser utnyttjas sedan av forskare för att skapa näringsrik hudvård med bevisad klinisk effekt. Skapad med ingredienser av hög kvalitet som är medvetet utvalda för deras hudfördelar. Vegansk formula Formulan innehåller vatten extraherat från bortkastade äpplen. Varje material som används i våra förpackningar väljs medvetet. För att minska användningen av plast använder vi 30 % återvunnet risskal till ytterlocket.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Dagcreme
EAN: 0768614178750
Varenr.: C11149
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturize 50 ml
199 kr
Til butik
Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturize 50 ml billede

Produktinformation

Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer er en yderst fugtgivende dag- og natcreme der er særligt god til normal til tør hud. Den binder fugten i huden i op til 48 timer og styrker hudens barrierer. Cremen er hurtigabsorberende og forbygger mod hudproblemer. Over tid vil den forbedre hudens struktur. Den er vegansk, dermatologisk testet og har en bæredygtig emballage. Anvendelse:Anvendes på afrenset hud. Massér en passende mængde creme ind i huden på ansigt og hals. Bruges morgen og aften...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Ansigtspleje
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 768614178750
EAN: 0768614178750
Varenr.: 768614178750
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml
-33%239 kr
Før 355 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SHISEIDO Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer (50ml)
-28%255 kr
Før 355 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shiseido WASO Mega Hydrating Moisturizer 50 ml
-28%255,33 kr
Før 355 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer 50 ml
260 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido Waso Si Hydrating Moist 50 ml
341 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK151 kr190 krKøb
2Teknikproffset DK173 kr222 krKøb
3Beautycos DK199 kr228 krKøb
4BilligParfume.dk239 kr239 krKøb
5Bangerhead DK255 kr255 krKøb
6NiceHair.dk255,33 kr255,33 krKøb
7Lyko DK260 kr260 krKøb
8NordicFeel DK341 kr341 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml i 168 dage. Laveste pris i perioden er 151 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 173 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 161 kr.

Den nuværende pris på 151 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Shiseido - Waso Shikulime Mega Hydrating Mouisturizer - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026151 kr8 kr (5%)
30. maj 2026159 kr8 kr (5%)
29. maj 2026151 kr8 kr (5%)
27. maj 2026159 kr8 kr (5%)
24. maj 2026151 kr2 kr (1%)
20. maj 2026153 kr2 kr (1%)
7. maj 2026151 kr2 kr (1%)
5. maj 2026153 kr1 kr (1%)
3. maj 2026154 kr1 kr (1%)
1. maj 2026155 kr5 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret