Gå til hovedindhold

Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50

ShiseidoSolcremeEAN: 0768614219934
Pris fra 314 krtil 369 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 55 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 235 kr 19. maj

Sammenlign priser på Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 314 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido Global Suncare Suncare Lotion Sensitive SPF 50 150 ml
314 kr
Til butik
Shiseido Global Suncare Suncare Lotion Sensitive SPF 50 150 ml billede

Produktinformation

Shiseido Global Suncare Suncare Lotion Sensitive SPF 50 150 ml En mild og parfumefri solcreme til kroppen, der er udviklet med særligt fokus på sensitiv hud og børn. Den lette formel giver en meget høj beskyttelse mod UV-stråler, samtidig med at den føles behagelig og plejende på huden. Hvordan fungerer den? Denne solcreme trænger hurtigt ind i huden uden at efterlade en hvid eller fedtet hinde, hvilket gør den ideel til daglig brug. Den er beriget med beroligende planteekstrakter som aloe vera og hindbær, der hjælper med at opretholde hudens fugtbalance under ophold i solen. Formlen er vandresistent og skabt til at modstå både sved og vand, så du kan føle dig tryg ved beskyttelsen gennem hele dagen. Passer til Sensitiv hud · Børn · Meget høj solbeskyttelse · Vandresistent Hvad gør den unik? WetForce-teknologi der gør beskyttelsen endnu stærkere, når formlen kommer i kontakt med vand eller sved Særligt udviklet til sensitiv hud og børns sarte hudbarriere uden brug af parfume Indeholder plejende ekstrakter fra aloe vera og timian, der modvirker udtørring fra solen Dermatologisk og pædiatrisk testet for at sikre maksimal tolerance og sikkerhed Ofte stillede spørgsmål Hvordan bruger man Shiseido Global Suncare Suncare Lotion Sensitive SPF 50 bedst? Ryst flasken grundigt før brug og påfør et generøst lag jævnt over hele kroppen før du går ud i solen. For at bevare den optimale beskyttelse bør du påføre et nyt lag mindst hver anden time, og altid efter du har været i vandet eller tørret dig med et håndklæde. Passer Shiseido Global Suncare Suncare Lotion Sensitive til meget sart hud? Ja, denne solcreme er specifikt formuleret til at være skånsom mod både sensitiv voksenhud og børns sarte hud. Den er parfumefri og testet under opsyn af hudlæger for at minimere risikoen for irritation og allergiske reaktioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Solcreme til kroppen
Størrelse: 150 ml
Artikel nr.: 196770
EAN: 0768614219934
Varenr.: 196770
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50
-7%325 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido GSC Suncare Lotion Sensitive SPF 50 150 ml
335 kr
Til butik
Shiseido GSC Suncare Lotion Sensitive SPF 50 150 ml billede

Produktinformation

Få det bedste fra Shiseido Suncare med den nye Shiseido Expert Sun Protector Lotion Sensitive SPF50+, som kombinerer avanceret UV-beskyttelse med WetForce™* og Super-Veil UV 360™ for at beskytte mod både UVA- og UVB-stråler. Beskyttelsesfilmen forstærkes ved kontakt med vand og sved.Beriget med 85 % hudplejeingredienser hjælper denne usynlige lotion med at forebygge dehydrering og tørhed og giver op til 8 timers fugt**, hvilket gør den ideel til sensitiv hud og giver en strålende hud.Nye hudplejeingredienser:• Algekompleks kombineret med glycyrrhizinsyrederivater og aloe vera: hjælper med at bevare fugten og lindrer tørhed og ubehag• Profense CELS: hjælper med at beskytte huden mod fotoskader• Anti-pollution-ingredienser: bekæmper oxidation forårsaget af luftforurening***Egenskaber:• Meget vandresistent• Uden tilsat parfume og alkoholfri• Tolerancetestet under dermatologisk og pædiatrisk kontrol• Primæremballagen består af 70 % plantebaseret plast for at minimere miljøpåvirkningenKLINISK TESTET PÅ SENSITIV HUD OG BØRN FRA 6 MÅNEDERS ALDER* WetForce™: udviklet til at tilpasse sig miljøfaktorer, der kan påvirke effektiviteten (in vitro-test)** Instrumentel test på 11 frivillige*** in vitro-test Anvendelse: Påfør rigeligt og jævnt før soleksponering.For kontinuerligt at sikre korrekt beskyttelsesniveau, påfør solproduktet ofte og rigeligt (mindst hver anden time), også efter sved, bad og tørring med håndklæde.Reduceret mængde vil betydeligt mindske beskyttelsen.Ophold dig ikke for længe i solen, selvom du bruger solcreme.Overdreven soleksponering udgør en alvorlig sundhedsrisiko.Undgå at udsætte små børn direkte for solen.Forsøg at undgå solen på de varmeste tidspunkter af dagen.Undgå kontakt med øjnene. Hvis kontakt opstår, skyl grundigt med vand.Brandfarlig.BRUGSANVISNING• Ryst godt før brug.• Undgå klorblegemidler, da formlen kan blive pink.• Undgå kontakt med møbler, negle og lædervarer, da formlen kan misfarve eller beskadige materialet.• Efter brug, tør mundingen på beholderen af og luk låget ordentligt. Shiseido GSC Suncare Lotion Sensitive SPF 50 150 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Shiseido
Kategori: Til kroppen
Størrelse: 150.000000000
Artikel nr.: 64133
EAN: 0768614219934
Varenr.: 1624-670-0150
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Shiseido GSC Suncare Lotion Sensitive SPF50 150ml
369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NordicFeel DK314 kr314 krKøb
2BilligParfume.dk325 kr325 krKøb
3Lyko DK335 kr335 krKøb
4Cocopanda DK369 kr369 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50

PriceData har fulgt prisen på Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50 i 50 dage. Laveste pris i perioden er 235 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 335 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 288 kr.

Den nuværende pris på 314 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Shiseido - Expert Sun Global Sun Care Suncare Lotion Sensitive SPF 50 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026314 kr54 kr (21%)
27. maj 2026260 kr21 kr (9%)
26. maj 2026239 kr4 kr (2%)
19. maj 2026235 kr4 kr (2%)
13. maj 2026239 kr53 kr (18%)
11. maj 2026292 kr22 kr (7%)
8. maj 2026314 kr21 kr (6%)
2. maj 2026335 kr15 kr (5%)
22. apr. 2026320 kr15 kr (4%)
14. apr. 2026335 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret