Gå til hovedindhold

Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10

ShimanoKæderEAN: 4524667414018
Pris fra 180 krtil 209 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 29 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 172 kr 17. maj

Sammenlign priser på Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 180 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano Ultegra CN-6701 10 kontaktų grandinė
180 kr
Til butik
Shimano Ultegra CN-6701 10 kontaktų grandinė billede

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Gear
Farve: 4
Artikel nr.: ICN6701116
EAN: 4524667414018
Varenr.: 9697609
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10
189 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kæde 10sp 116l 10-sp, 116 Led - Cykelkæde
-1%193,95 kr
Før 195 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kæde 10sp 116l 10-sp, 116 Led - Cykelkæde
-1%193,95 kr
Før 195 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano CN-6701 Ultegra 10-Speed 116L Kæde
-30%209 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK180 kr219 krKøb
2Cykelpartner.dk189 kr189 krKøb
3MAXiPRO193,95 kr193,95 krKøb
4Bikepack.dk193,95 kr193,95 krKøb
5Dania Bikes209 kr209 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10

PriceData har fulgt prisen på Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10 i 171 dage. Laveste pris i perioden er 171,95 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 180 kr.

Den nuværende pris på 180 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Shimano Ultegra - Cykelkæde CN-6701 - 10 gear - 116 led - HG-10 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026180 kr3 kr (2%)
19. maj 2026177 kr5 kr (3%)
17. maj 2026172 kr1 kr (1%)
16. maj 2026173 kr1 kr (1%)
15. maj 2026174 kr1 kr (1%)
14. maj 2026175 kr1 kr (1%)
10. maj 2026176 kr4 kr (2%)
8. maj 2026180 kr4 kr (2%)
5. maj 2026176 kr11 kr (6%)
4. maj 2026187 kr11 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret